В Україні різко зросла кількість госпіталізацій з COVID-19, попри падіння числа нових хворих

Поділитися
В Україні різко зросла кількість госпіталізацій з COVID-19, попри падіння числа нових хворих
Водночас у МОЗ повідомили, що таке зростання числа госпіталізованих відбувається на тлі тривалого зниження числа нових випадків COVID-19

Усереднена кількість щодня госпіталізованих з COVID-19 українців за підсумками минулого тижня досягла максимуму за весь час епідемії - 2,33 тис. проти 1,44 тис. тижнем раніше.

Про це свідчать дані Міністерства охорони здоров'я.

Так, згідно з ними, з початку вересня, коли останній раз фіксувалася стабілізація цього показника на рівні близько 0,4 тис., він безперервно зростав і до кінця листопада досяг 1,67 тис., після чого за тиждень знизився до 1,4 тис.

У МОЗ повідомили, що таке зростання числа госпіталізованих відбувається на тлі триваючого зниження числа нових випадків COVID-19.

При цьому зниження числа нових хворих поки також не привело до зменшення числа померлих від COVID-19: усереднений за тиждень цей показник за останні два тижні виріс з 180 до 216 осіб, стабілізувавшись лише в останні дні.

Нагадаємо, що експерти Київської школи економіки (KSE) вважають, що кількість хворих на коронавірус в кінці листопада в офіційній статистиці могло скоротитися через зменшення кількості зроблених ПЛР-тестів.

Згідно з дослідженнями, Україна залишається в п'ятірці країн Європи з найбільш критичною ситуацією з COVID-19. Відсоток позитивних випадків в Україні стабільно високий.

Уряд ухвалив рішення про посилення карантинних обмежень в січні. Серед іншого, з 8 по 24 січня заборонять відвідувати заклади громадського харчування, закриють розважальні заклади, спортзали, фітнес-центри тощо. Салони краси та перукарні працюватимуть за умови попереднього запису і без очікування в залі.

Попри те, що в цей період буде діяти низка заборон, схожих з тими, що були під час весняного локдауну, транспорт все ж функціонуватиме. ZN.UA розповіло, як це відбуватиметься.

Крім того, загальнонаціональний карантин, який мав діяти до кінця року, Кабмін продовжив до 28 лютого. До кінця зими продовжений і режим надзвичайної ситуації. Крім того, тепер заклади громадського харчування (крім січневого карантину) зможуть працювати до 23:00, а не до 22:00, як зараз. Розрахункові операції можна буде проводити до 22:00. У новорічну ніч кафе і ресторани зможуть приймати відвідувачів до 01:00.

Детальніше про те, чи потрібен Україні локдаун, а також яким він має бути ZN.UA поспілкувалося з керівником Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки, колишнім заступником міністра охорони здоров'я часів Уляни Супрун Павлом Ковтонюком. Подробиці - в інтерв'ю Алли Котляр "Нас чекає тривалий період дуже важкою реабілітації".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі