Усвідомити та зрозуміти у чому полягає ваш талант, а також зрозуміти цінність власних здібностей, розповідається в книзі "Талант. Інструкція із застосування".
Її презентували у Києві, а книга створена "Фундацією Дарії Жолдак" у співпраці з видавництвом "Старого Лева".
За словами засновника Фундації Андрія Федоріва, це не просто книга, а "сокира, яка руйнує стереотипи про креативні професії". Її завдання – дати план як розкрити свій талант.
Зібрано історії 13 успішних історій українців різних професій. Автори книги обіцяють за кошти, які виручать із її продажу, створити "Талантопедію" – електронний реєстр творчих професій.
"Ми вирішили зробити енциклопедію творчих професій, де ми опишемо докладно майже 800 творчих професій. Цей сервіс буде і для підлітків, і для їхніх батьків він буде абсолютно у базовому вигляді", - сказав Федорів.
Героями книги стали Слава Балбек (архітектура), Антон Большаков (відеоігри), Володимир Смирнов та Сергій Майдуков (дизайн), Ярослав Ажнюк (ІТ), Антоніо Лукіч (кіно), Дана Павличко (книговидання), Валерія Гузема (крафт), Ірма Вітовська (театр), Маша Рева та Ірина Данилевська (мода), Роман Вінтонів (Майкл Щур) (медіа), Назар Білик (мистецтво), Онука (музика) та Андрій Федорів (реклама та маркетинг).
Згідно з дослідженням Kantar Україна, понад 80% підлітків не розуміють, як можна розвивати свої здібності, а 70% не впевнені, що можуть реалізувати свій творчий потенціал в Україні.
“Кожен із героїв цієї книги чесно розповідає про власні переживання на шляху становлення, деякі вперше розкриває непрості моменти зі своєї біографії, які часто й стають важливою точкою змін. Жодне інтерв'ю не цензурували, бо сила цієї книги у правді та реальному, не теоретичному досвіді”, — каже Марія Артеменко, громадський діяч, СЕО "Фундації Дарії Жолдак".
Кожен розділ книги доповнюється описом галузі та спеціальностей, які можна освоїти.
“Книга об'єднує людей, які хочуть показати молоді інший бік праці, заробітку, надихають та мотивують йти вперед, не боятися нового та досягати своєї мети. Отримавши видання, дочка майже одразу сказала мені, що зрозуміла, навіщо треба вперто вчитися. Книгу вона вже дочитує, лишилося близько 30 сторінок”, — ділиться своїми враженнями мати дівчинки-підлітка Тетяна Санжар.
Раніше повідомлялося, що у 2021 році ринок праці в Україні зазнав рекордних змін відразу за декількома напрямками.
Також повідомлялося, що пошуковий гігант Google підбив підсумки року і представив традиційний рейтинг найпопулярніших пошукових запитів в Україні. Найчастіше українці шукали "Євро-2020", а на другому місці за популярністю розмістився серіал "Гра в кальмара".