В Україні презентували додаток «єСуд» для полегшення доступу до правосуддя

Поділитися
В Україні презентували додаток «єСуд» для  полегшення доступу до правосуддя © Державна судова адміністрація
Після тестування додаток буде доступний в  GooglePlay та AppleStore.

У вівторок, 28 вересня, у Державній судовій адміністрації України презентували мобільний додаток «єСуд».  Мета створення цього додатку – зробити доступ до суду зручним та ефективним, зазначається на сайті Судової влади України.

Після проведення  закритого тестування, мобільний застосунок стане доступним  для вільного завантаження у GooglePlay та AppleStore.

За інформацією розробників, додаток «єСуд» дозволяє:

- отримувати пуш-повідомлення про надходження до електронного кабінету нових документів та зміну стану справ, у яких користувач є учасником чи учасницею;

- переглядати справи, провадження, процесуальні документи, що надіслані судом до кабінету;

- переглядати заяви, клопотання та інші документи, які користувач створив в своєму кабінеті;

- переглядати довіреності та ордери, що знаходяться в кабінеті користувача;

- анулювати довіреності та ордери, які видав користувач.

Цей додаток має спростити доступ до правосуддя як мешканцям віддалених населених пунктів та непідконтрольної уряду України території, так і всім іншим жителям України.

Розробники застосунку зазначили, що  його бюджет склав приблизно 360 тисяч гривень, але ці витрати взяло на себе представництво  ПРООН в Україні.

«Ми згенерували ідею з урахуванням побажань користувачів підсистеми «Електронний суд», основну версію якої тестували з 2018 року. Вони висловилися щодо потреби розробки мобільної версії застосунку, щоби доступ до «Електронного суду» був більш зручнішим через мобільні пристрої та смартфони. Тому ДСА України окрім ідеї розробило технічне завдання і функціональні вимоги до цього застосунку»,  – наголосив заступник голови Державної судової адміністрації України Сергій Чорнуцький.

Він пояснив, що літера «є» в «єСуд» означає не «електронний», а «є», тобто, існує. По аналогії з іншими сервісами від Мінцифри, зокрема, «єМалятко».

Чорнуцький також додав, що на сьогодні завершено оформлення усіх дозвільних документів та підписано відповідний Договір з Проєктом ПРООН.

Після голосування депутатів за відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ), з'явився реальний шанс почати і завершити процедури, необхідні для врегулювання кризової ситуації з кадрами в судах України. Однак ситуація може розвиватися за двома доволі різними за термінами реалізації сценаріями.

Докладніше про причини кадрової кризи в судах України та шляхи виходу із ситуації, що склалася, читайте в статті Сергія Козьякова «Кадрова криза в судах. Статистика, причини, прогноз».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі