В Україні покращилася статистика судового розгляду справ про домашнє насильство: скільки заяв доходить до суду

Поділитися
В Україні покращилася статистика судового розгляду справ про домашнє насильство: скільки заяв доходить до суду © unsplash/santesson89
В країні зростає кількість офіційних звернень через домашнє насильство.

За даними Генпрокуратури, покращилася статистика судового розгляду справ про домашнє насильство — щорічно до суду доходить близько 80% від загальної кількості відкритих справ, пише "Опендатабот" з посиланням на дані Генпрокуратури. За останні 5 років зафіксували 10 351 справу щодо домашнього насильства.

У січні 2024 року було зареєстровано рекордну кількість кримінальних проваджень про домашнє насильство — 435. Це майже вдвічі більше, ніж у січні 2023 року, коли зареєстрували 280 таких справ. 

Кількість справ щодо домашнього насильства зростає рік до року — виключенням став лише перший рік повномасштабного вторгнення: 

  • 2019 року — 1 068 справ;
  • 2020 року — 2 213 справ;
  • 2021 року — 2 432 справи;
  • 2022 року — 1 498 справ;
  • 2023 року — 2 705 справ.

Вперше статтю 126-1 про домашнє насильство внесли до Кримінального кодексу України у грудні 2017 року, а набула вона чинності у січні 2019 року. Перші справи у звітах Генпрокуратури з’явилися вже за три місяця.

Раніше ми писали про те, що Сполучені Штати оголосили про приєднання до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей. Мета коаліції — повернення українських дітей, яких Росія незаконно вивезла під час війни, а також притягнення винних до відповідальності. Також вони обіцяють сприяти наданню всієї необхідної гуманітарної, медичної та психологічної допомоги дітям та їхнім сім'ям, які постраждали від незаконної депортації та примусового переміщення Росією.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі