Національна служба охорони здоров'я планує наступного року зупинити фінансування пологових відділень у медзакладах, де за рік народжується менше 150 малюків. Рішення аргументують зниженням кваліфікації медперсоналу таких установ, що може згодом вплинути на рівень смертності серед немовлят та породіль.
Як зазначають в НСЗУ у Європі мінімальний рівень пологів, за якого може існувати медзаклад, 300 на рік. Однак в Україні низка медичних установ недотягують і до 150, хоча цього теж замало. Загалом же впродовж минулого року в Україні померло 1469 немовлят, що значно більше, ніж у Європі.
"Це за собою тягне дуже багато помилок професійного характеру. В регіонах треба залишати де 300 пологів і більше на рік", - вважає голова асоціації неонатологів Тетяна Знаменська, пише ТСН.
Таким чином наступного року в Україні зникне 70 пологових відділень у районних чи міських лікарнях.
"З цих 70 - 30 мають менше 50 пологів на рік. Ми не говоримо про пологові будинки. Ми говоримо про пологові відділення у лікарнях", - пояснила ситуацію керівник НСЗУ Наталія Гусак.
Нагадаємо, що наступного року тариф на пологи у програмі медичних гарантій планують підвищити майже на 5 000 гривень і він становитиме 15101 грн. До пакету включено медичну допомогу під час пологів, медичну допомогу новонародженому у разі складного неонатального випадку та ведення вагітності в амбулаторних умовах.