В Україні ушпиталють на третину більше пацієнтів з COVID-19, ніж виписують – KSE

Поділитися
В Україні ушпиталють на третину більше пацієнтів з COVID-19, ніж виписують – KSE © https://molbuk.ua/
Експерти закликають посилити місцевий карантин у «помаранчевих» Вінницькій і Миколаївській областях.

Захворюваність на коронавірус в Україні зростає приблизно на 20% на тиждень, реанімаційні ліжка завантажені наполовину, ліжка з киснем - на 35-40%. Водночас кількість ушпиталених українців на третину перевищує кількість виписаних, підрахували в Київській школі економіки (KSE).

«Захворюваність в Україні продовжує зростати з такими ж темпами, приблизно на 20% за тиждень. Зростають також шпиталізації. При цьому ушпиталюють на третину більше пацієнтів, ніж виписують. Україна вийшла на 50% завантаженості реанімаційних ліжок, завантаженість ліжок з киснем також істотно зростає і вже досягла 35-40% », - зазначив на брифінгу голова Центру економіки охорони здоров'я KSE Юрій Ганіченко.

У Міністерстві охорони здоров'я повідомляли, що з початку пандемії, клінічна картина перебігу захворювання істотно змінилась, коронавірус «помолодшав» і став мати тяжчий перебіг, що вимагає лікування в стаціонарі. У МОЗ пов'язують зміни з мутацією вірусу.

Найбільш напружена ситуація - у регіонах «червоної» - Івано-Франківській, Чернівецькій, Закарпатській і Житомирській областях, і «помаранчевої» зон карантину: Миколаївській та Вінницькій, пише «Інтерфакс-Україна». Зазначимо, до сьогоднішнього дня Миколаївська область перебувала в «жовтій зоні», і була переведена через погіршення ситуації з коронавірусом у регіоні.

«У Вінницькій і Миколаївській області необхідно якомога швидше на місцевому рівні впроваджувати посилені карантинні обмеження. У Київській і Львівській області один з найнижчих показників охоплення тестуванням і один з найгірших коефіцієнтів виявлення випадків, тобто втрачається контроль над поширенням захворюваності. Ми рекомендуємо збільшити кількість тестувань на 50% », - додав Ганіченко.

Незначне зростання захворюваності спостерігається у всіх регіонах країни, найбільш сприятлива ситуація - в Кіровоградській і Херсонській областях.

Україна залишається в п'ятірці великих країн Європи з найбільш критичною ситуацією через  недостатній рівень тестування і виявлення контактних осіб. Коефіцієнт виявлення в Україні становить 15% при рекомендованому ВООЗ 5%, рівень тестування необхідно нарощувати мінімум утричі.

Нагадаємо, 4 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль визнав, що в Україні розпочалася третя хвиля епідемії коронавірусу.

У Чернівецькій, Івано-Франківській і Житомирській областях діють жорсткі карантинні обмеження «червоної зони», список готується поповнити Закарпаття. Лікарні Івано-Франківської області переповнені пацієнтами з коронавірусом, у регіоні розгортають мобільні госпіталі.

Причиною нового спалаху COVID-19 стала робота гірськолижних курортів. Попри складну епідемічну ситуацію, «Буковель» продовжить роботу. В уряді це пояснюють «великою кількістю юросіб» на території курорту і «неможливістю домовитися про закриття з кожним».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі