В Україні арештовано активи компанії, якою володіли особи з оточення російського диктатора Владіміра Путіна, повідомили в Службі безпеки. Загальна сума арештованих активів дорівнює понад 2 млрд грн.
«Мова йде про одного з найбільших виробників бетоноконструкцій, який постачав продукцію як в Україну, так і за кордон. Служба безпеки встановила, що кінцевими бенефіціарами компанії є російські бізнесмени, причетні до фінансування т. зв. «Л/ДНР», – повідомили в СБУ.
Один із бенефіціарів входить до оточення російського диктатора, який розв’язав проти України повномасштабну війну. Відповідна особа також є спонсором передвиборчої кампанії партії «Единая Россия». Крім того, він будує житло для співробітників ФСБ РФ та збройних сил країни-агресора.
«Щоб уникнути міжнародних санкцій та постачати товар на тимчасово окуповані території України, керівництво компанії здійснило ребрендинг торгової марки. Втім, завдяки реакції СБУ, на це підприємство накладено арешт», – зазначили в українській спецслужбі.
Так, суд арештував активів на понад 2 млрд грн:
- 100% корпоративних прав у вигляді статутного капіталу на понад 437 млн грн;
- рухоме та нерухоме майно підприємства орієнтовною вартістю 1,5 млрд грн;
- дев’ять банківських рахунків, де наявні загалом понад 104 млн грн.
Таке рішення суд виніс в рамках кримінального провадження за такими статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України)
- ч. 2 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
Арештоване майно передається в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).
Раніше повідомлялося про арешт активів російського олігарха Міхаіла Фрідмана в «Альфа-банку» на понад 12,4 млрд гривень. Також були арештовані 469 млн гривень коштів з рахунків у «Альфа-банку», які вже готувались до виведення в Росію. При цьому з легалізацією особливо не «заморочувались». Наприклад, оформили удаваний правочин, за яким за космічну суму придбали фірму з копійчаним статутним капіталом.