В УЦОЯО пояснили перевірку металошукачами абітурієнтів масовим списуванням

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В УЦОЯО пояснили перевірку металошукачами абітурієнтів масовим списуванням Абітурієнтів заздалегідь попереджають про можливу перевірку
Така перевірка проводиться не на кожному тестуванні, але якщо проводиться, то одночасно по всій країні на всіх пунктах.

Впровадження перевірки абітурієнтів металошукачами стало необхідним у зв'язку з бурхливим розвитком комунікаційних технологій (мобільний Інтернет, смартфони), в результаті чого Український Центр Оцінювання Якості Освіти зіткнувся з масовим списуванням, заявив директор УЦОЯО Вадим Карандій в інтерв'ю DT.UA.

"Ми робимо це ще з 2012-го, а не тільки тепер ... У 2010-му і 2011-му рр., в зв'язку з бурхливим розвитком комунікаційних технологій (мобільний Інтернет, смартфони), ми зіткнулися з ситуацією, коли абітурієнти почали масово списувати . Вони створювали організовані групи, де розподілялися ролі. Там були фотографи, які заходили в пункт тестування та за допомогою смартфона в перші ж хвилини фотографували тестовий зошит. Все це перекидали в соціальні мережі, де вже чекали ті, хто швидко вирішував завдання ", - розповідає Карандій.

При цьому він зазначив, що перевірка проводиться не на кожному тестуванні, але якщо вже проводиться, то одночасно по всій країні у всіх без винятку пунктах тестування.

"Коли абітурієнти реєструються на ЗНО, ми знайомимо їх з Порядком проведення тестування. Цей документ затверджений Мін'юстом (отже, і норма про перевірки, яка міститься в ньому, - також). Коли абітурієнти входять в аудиторію, інструктор їх попереджає: будьте готові, можлива перевірка, здайте всі заборонені речі ", - додає Карандій, підкреслюючи, що перевірка - це захист права абітурієнта на справедливий вступ.

У 2017 під час тестування з української мови у 241 абітурієнта були заборонені засоби. У минулому році на тестуванні з цього предмету не використовувався металошукач, тому виявлено тільки 28 порушників.

"Це не обшук, це безконтактний огляд за допомогою металошукача", - підсумовує директор УЦОЯО.

"В аеропортах тисячі людей проходять через металошукачі, і ніхто не обурюється", - додає його заступник Валерій Бойко.

Детальніше про систему ЗНО в Україні читайте в статті Оксани Онищенко "Ми робимо кілька" чорних пакетів ", в кожному з яких - варіант тесту" в свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі