Так звані угруповання "ДНР" і "ЛНР" з 3 червня обмежили доступ до месенджера Viber на території окремих районів Донецької і Луганської областей. Про це повідомляють сепаратистські видання.
Терористи "ЛНР" заявили, що це "відповідь на багатократне почастішання використання сервісу як частини військової інфраструктури ворога з метою отримання даних про геолокацію та знаходження нашої критичної військово-громадянської інфраструктури".
Незаконні збройні формування стверджують, що за допомогою програми ВСУ вираховують об'єкти, по яких потім наносять удари. Яким яким саме чином месенджер можгна використати у військових цілях, бойовики не уточнюють.
Також "ухвалу" про заборону месенджера підписав ватажок бойовиків "ДНР" Денис Пушилін.
У "постанові" йдеться, що рішення було ухвалено нібито, щоб уникнути поширення інформації протиправного характеру, недостовірної інформації цивільного та військового характеру, прямих загроз від невстановлених відправників, пропаганди насильства, інформаційного та психологічного тиску, поширення сайтів та програм, що можуть призвести до витоку особистих даних, шахрайських дій, розкриття інформації про геолокацію користувача через поширення шкідливого програмного забезпечення або фішингових програм, а також щоб запобігти загрозі життю та здоров'ю громадян.
Сьогодні Viber є однією з небагатьох можливостей зв’язку з людьми, що лишилися на окупованих територіях. У багатьох окупованих населених пунктах російські загарбники вимкнули український зв’язок і намагаються перевести місцевих жителів на sim-карти мобільних операторів з ОРДЛО, куди неможливо подзвонити з українських номерів.
Нагадаємо, голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Юрій Щиголь розповів, що мешканцям тимчасово захоплених територій України варто користуватися VPN-сервісами та мобільними застосунками, побудованими на відкритому коді, щоб убезпечити себе в мережі.
Раніше повідомлялося, що в тимчасово захопленому Мелітополі окупанти розпочали кампанію з обмеження доступу до мережі на тлі руху воєнної техніки.