Голова Держспецзв'язку розповів, які мобільні застосунки краще використовувати на окупованих територіях

Поділитися
Голова Держспецзв'язку розповів, які мобільні застосунки краще використовувати на окупованих територіях
Він також порадив українцям у таких регіонах користуватися VPN-сервісами та пояснив, якими саме.

Голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Юрій Щиголь розповів, що мешканцям тимчасово захоплених територій України варто користуватися VPN-сервісами та мобільними застосунками, побудованими на відкритому коді, щоб убезпечити себе в мережі. Про це він заявив у ефірі телемарафону

Щиголь пояснив, що російські загарбники там підключають громадян України до своїх мереж, щоб знаходити тих, хто повідомляє нашим службам про переміщення ворожих військ чи іншим способом допомагає ЗСУ.

За його словами, українцям слід звернути увагу на ті VPN-сервіси, що забезпечують приватність та не збирають інформацію про користувачів.

“Будь-які сервіси, які дозволяють дійсно анонімізувати себе в мережі й дозволяють переглядати українські новини, тим хто перебуває на тимчасово окупованих територіях, — їх потрібно використовувати. Це убезпечить вас як користувачів інтернету”, — наголосив голова Держспецзв’язку.

Зважаючи на те, що окупанти намагаються зупинити роботу українських операторів на тимчасово захоплених територіях, Щиголь також дав поради щодо безпеки спілкування в Інтернеті.

“На жаль, з учорашнього дня рашисти почали відключати українських мобільних операторів — просто фізично вимикають роботу обладнання, розміщують свої базові станції і намагаються надавати свої послуги з мобільного інтернету. Користуватися раджу мобільними застосунками, які побудовані на відкритому коді”, — сказав Щиголь.

Він зазначив, що це такі застосунки, як Signal, Briar чи подібні. У них кожен фахівець може перевірити, куди вони відправляють дані та яку інформацію збирають про користувачів.

Водночас, за словами голови Держспецзв’язку, соцмережі не з відкритим кодом, зокрема Viber або Telegram, можна використовувати як джерела отримання інформації. Якщо ж відбувається обмін персональними даними чи такими, що можуть зашкодити у випадку потрапляння до ворога, краще користуватися згаданими раніше застосунками.

Щиголь наголосив, що програми, які працюють в РФ, повинні надавати ворожим спецслужбам доступ до приватної інформації про своїх користувачів, відповідно до російського законодавства. 

Загарбники також можуть отримати дані, що передаються користувачами, за допомогою "фільтрації трафіку" у разі відмови жителів від використання VPN чи безпечних застосунків.

Раніше повідомлялося, що в тимчасово захопленому Мелітополі окупанти розпочали кампанію з обмеження доступу до мережі на тлі руху воєнної техніки.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі