В ООН визнали українських моряків військовополоненими

Поділитися
В ООН визнали українських моряків військовополоненими У УВКПЛ заявили, що до цієї ситуації необхідно застосовувати міжнародне гуманітарне право © rbc.ua
В Управлінні верховного комісара з прав людини зазначили, що моряки повинні використовувати цей статус, поки компетентні органи не вирішать інакше.

В Організації Об'єднаних Націй визнали військовополоненими 24 українських моряка, яких Росія захопила в Керченській протоці минулого року. Про це йдеться в доповіді Управління верховного комісара Організації Об'єднаних Націй з прав людини за період з 16 листопада 2018 року по 15 лютого 2019 року.

"УВКПЛ зазначає, що, керуючись нормами міжнародного гуманітарного права, 24 затриманих члена екіпажів можна вважати військовополоненими, захищеними Третьою Женевською конвенцією", - йдеться в доповіді.

Зазначено, що захоплені українці повинні користуватися статусом військовополонених до тих пір, поки компетентний орган не вирішить інакше. При цьому в УВКПЛ нагадали, що з військовополоненими, зокрема, слід поводитися гуманно, захищати їх від актів насильства або залякування і при необхідності надавати їм медичну допомогу.

Також в УВКПЛ додали, що таке зіткнення, яке сталося під час захоплення моряків, "є достатнім для застосування міжнародного гуманітарного права незалежно від того, існував до нього збройний конфлікт чи ні".

"Отже, норми міжнародного гуманітарного права, що застосовуються до збройного конфлікту міжнародного характеру, залишаються застосовними до цього інциденту", - зазначили в доповіді.

Крім того, в ООН нагадали, що Росія досі відмовляється застосувати в даній ситуації норми міжнародного гуманітарного права та надати морякам статус військовополонених.

Раніше Слідче управління ФСБ Росії на порушення третьої Женевської конвенції призначило психолого-психіатричні експертизи вісьмом військовополоненим українським морякам, зокрема пораненому Василю Сороці. Адвокати українців наполягають на присутності при проведенні незаконних експертиз.

Зазначимо, наприкінці листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Підконтрольний Кремлю суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Українських моряків вивезли до Москви, у СІЗО "Лефортове". Поранених після лікування у лікарні "Матроської тиші" також перевели до "Лефортового".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

Докладніше про виклики цивілізації з боку мілітаристських режимів Росії та Китаю читайте у матеріалі Володимира Горбуліна "Зіграти без фальшу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі