Проведення експертизи, яка порушує вимоги третьої Женевської конвенції, призначили Віктору Беспальченку і Василю Сороці, який дістав поранення під час атаки російських спецпризначенців на корабельну групу ВМС України в Керченській протоці.
"Слідче управління ФСБ Росії сьогодні провело слідчі дії стосовно ще двох українських військовополонених моряків: Василя Сороки та Віктора Беспальченка... Сьогодні двом військовополоненим було надано для ознайомлення постанови про призначення амбулаторної психолого-психіатричної експертизи", - пише Полозов на своїй сторінці в Facebook.
Раніше цю експертизу призначили шістьом військовополоненим морякам. Адвокати українців зробили заяви про неприпустимість проведення такої експертизи і заявили клопотання про присутність при проведенні експертиз для надання юридичної допомоги своїм підзахисним.
"Слідство не надало інформацію про направлення до компетентних органів України відповідного запиту про витребування інформації про стан психічного здоров'я військовополонених", - наголошує адвокат. Попри це, наступного тижня планується призначення експертиз ще 12 морякам.
Раніше адвокат Микола Полозов повідомляв про те, що у тілах поранених українських моряків Андрія Ейдера, Андрія Артеменка та Василя Сороки досі залишаються осколки. Наприкінці минулого тижня Василя Сороку обстежили в цивільній лікарні Москви та призначили операцію на руці.
Зазначимо, наприкінці листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.
Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".
Підконтрольний Кремлю суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Українських моряків вивезли до Москви, у СІЗО "Лефортове". Поранених після лікування у лікарні "Матроської тиші" також перевели до "Лефортового".
Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".
Докладніше про виклики цивілізації з боку мілітаристських режимів Росії та Китаю читайте у матеріалі Володимира Горбуліна "Зіграти без фальшу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".