В ООН визнали незаконність референдуму і утиски кримських татар та українців у Криму

Поділитися
В ООН визнали незаконність референдуму і утиски кримських татар та українців у Криму В ООН визнали незаконність референдуму у Криму
Найбільш вразливими громадами Криму визнано кримських татар і українців, які змушені через залякування, відсутність безпечного середовища і утиски їхніх прав та свобод залишати власні домівки.

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) у вівторок оприлюднило доповідь про ситуацію у сфері прав людини в Україні, підготовлену за підсумками візитів до України помічника Генсекретаря ООН Івана Шимоновича і перших тижнів роботи Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. Про це повідомляє департамент інформаційної політики МЗС.

"У документі переконливо відкидають звинувачення в порушенні в Україні прав російської меншини, що стали підставою для воєнної агресії Російської Федерації проти нашої держави і анексії АР Крим. Наводять докази невідповідності кримського псевдо-референдуму від 16 березня діючим стандартам у сфері прав людини, у т.ч. щодо свободи обміну думками з суспільних та політичних питань, свободи ЗМІ та доступу до інформації, а також захисту прав журналістів", - наголошується в коментарі.

Відомство також зазначає, що на окрему увагу заслуговує наведена у Звіті інформація про порушення прав жителів півострова у результаті російської окупації. Найбільш вразливими громадами Криму визнано кримських татар і українців, які змушені через залякування, відсутність безпечного середовища і утиски їхніх прав та свобод залишати власні домівки. "Враховуючи системні порушення прав людини на півострові Крим, українська сторона розраховує, що ситуація в АР Крим і надалі перебуватиме в полі зору місії УВКПЛ та інших міжнародних моніторингових механізмів", - додали у МЗС.

У документі повідомляють про зовнішнє втручання у розвиток ситуації на сході України, зокрема, про участь у протестах і зіткненнях осіб, що прибули з Росії. Окрім того, експерти ООН відзначають, що низка порушень прав людини в інших регіонах України були "надбанням" попередньої влади, і саме вони стали однією з головних причин, яка спонукала українців до масових протестів з листопада 2013-лютий 2014 року.

"Україна готова до поглиблення взаємодії з правозахисними структурами ООН з метою належного врахування питань захисту прав людини при впровадженні широкомасштабних реформ, спрямованих на забезпечення верховенства права, розвиток демократичного плюралістичного суспільства, викорінення корупції, дотримання соціальних стандартів та захист прав меншин. Безумовним пріоритетом української влади також залишається розслідування всіх порушень прав людини та злочинів, скоєних у період протестних акцій у листопаді 2013 - лютому 2014 року", - резюмується в коментарі українського зовнішньополітичного відомства. !zn

Читайте також:

ООН натякає, що Росія сфальсифікувала результати референдуму про відокремлення Криму

Конгресмени закликали Обаму посилити міжнародну ізоляцію Росії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі