"Ми проаналізували наслідки військово-морського інциденту поблизу Керченської протоки... 24 затриманим членам українських екіпажів, які зараз утримуються під вартою в Москві, слід забезпечити захист, передбачений міжнародним гуманітарним правом", - пояснила вона під час презентації нової доповіді місії про права людини в Україні.
За словами очільниці місії, це означає, що "з ними слід поводитися гуманно, захищати їх від актів насильства або залякування та надавати їм медичну допомогу". Такі ж вимоги містяться в новій, 25-й доповіді Моніторингової місії ООН за період із 16 листопада 2018 року по 19 лютого 2019 року, пише "Укрінформ".
Раніше Слідче управління ФСБ Росії на порушення третьої Женевської конвенції призначило психолого-психіатричні експертизи вісьмом військовополоненим українським морякам, зокрема пораненому Василю Сороці. Адвокати українців наполягають на присутності при проведенні незаконних експертиз.
Зазначимо, наприкінці листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.
Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".
Підконтрольний Кремлю суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Українських моряків вивезли до Москви, у СІЗО "Лефортове". Поранених після лікування у лікарні "Матроської тиші" також перевели до "Лефортового".
Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".
Докладніше про виклики цивілізації з боку мілітаристських режимів Росії та Китаю читайте у матеріалі Володимира Горбуліна "Зіграти без фальшу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".