Прокурор Семенчук запросила для Умерова обвинувальний вирок у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки 6 місяців умовно. Крім того, зажадала заборону на ведення публічної та педагогічної діяльності строком на три роки, і випробувальний термін на аналогічний строк.
Під час судових дебатів заступник голови Меджлісу вказав на неспівпадіння та факти "фабрикування" справи проти нього. А також повідомив про те, що вважає себе громадянином України.
"Я вважаю себе громадянином України! У 2014-му році відкрито виступив проти так званого референдуму, так званого приєднання, і всього, що відбувалося в подальшому. Анексію називаю анексією, а встановлену владу - окупаційною. Вважаю, що необхідно повернутись до кордонів 1991 року, що були встановлені при розвалі СРСР. Ці межі визнані у світі та підтверджені відповідними документами між Україною та Російською Федерацією", - зазначив він.
Слідчі кримського управління ФСБ Росії у травні 2016 року порушили проти Умерова кримінальну справу за статтею 280.1 КК РФ. За версією правоохоронних органів, у березні заступник голови Меджлісу, перебуваючи в Україні, в ефірі телеканалу АТR публічно закликав до порушення територіальної цілісності РФ.
У грудні 2016 року Умерова включили до списку діючих терористів і екстремістів РФ під номером 5826.
Про репресії у Криму і про те, чому РФ зараз веде боротьбу проти Хізб ут-Тахрір, докладніше читайте в статті Валентини Самар "Сила дулі в кишені" у тижневику "Дзеркало тижня Україна".