Російська сторона за безпідставними та політично мотивованими звинуваченнями переслідує в окупованому нею Криму 115 осіб, написала уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Facebook.
"Зокрема, 40 кримських татар перебувають у місцях несвободи на території РФ, 32 особи утримуються у пенітенціарних установах на тимчасово окупованій території Криму, а 15 осіб, що звільнено від відбування покарань умовно, наразі перебувають за місцем свого проживання на території Кримського півострова. Вони не можуть виїхати на материкову Україну, тому що порушено їх право на свободу пересування та вільний вибір місця проживання", - розповіла Денісова під час дискусії щодо п'ятої річниці окупації Криму у Берліні.
Вона також повідомила учасникам дискусії про те, що Росія заміщає населення в Криму своїми громадянами, адже після окупації частина українців переїхала на материкову Україну. За роки окупації вже переселено понад 140 тисяч громадян РФ.
Омбудсмен вказала й на те, що у Криму з 2015 року загальна кількість чоловіків, яких призвали до Збройних сил країни-окупанта становить щонайменше 18 тисяч осіб. Влітку під час останньої кампанії призвали щонайменше 3300 чоловіків – найбільшу кількість в одній кампанії.
Денісова зазначила, що повернути свободу українцям й території Україні можна завдяки міжнародному тиску та посиленню санкцій проти Росії.
Генеральна Асамблея ООН в своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися права людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна".
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що ніяких поліпшень на окупованому півострові не сталося. Детальніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".