В окупованому Донецьку заарештували одного з підозрюваних у справі MH17 - ЗМІ

Поділитися
В окупованому Донецьку заарештували одного з підозрюваних у справі MH17 - ЗМІ Харченко - один з ключових підозрюваних
Колишні товариші по службі Харченка припускають, що так в окупації працює "програма захисту свідків".

В окупованому Донецьку заарештований один з п'ятьох підозрюваних у авіакатастрофі малайзійського Boeing рейсу MH17 Леонід Харченко ("Кріт"), повідомляє російська служба BBC.

"11 березня Харченко був затриманий біля свого будинку в Донецьку "владою ДНР" і заарештований, але зовсім в іншій кримінальній справі", - повідомив журналістам його колишній товариш по службі, який живе на окупованій території.

8 травня ексрозвіднику "ДНР" продовжили арешт ще на два місяці. За словами співрозмовників журналістів, його тримають у СІЗО на вулиці Кобозєва, 4. Після окупації міста за цією адресою розташовується "мін'юст ДНР".

Харченка "обвинувачують" в незаконному зберіганні зброї і незаконному обшуку в 2014 році. Пістолет, який став предметом "розслідування", Харченку в 2019 році видали в окупаційному "міністерстві держбезпеки" нібито для "забезпечення особистої безпеки у зв'язку зі справою МН17", каже його товариш по службі.

Співрозмовники журналістів вважають, що таким чином Харченка "рятують від викрадення українськими спецслужбами". Щоб його не вивезли на підконтрольну Україні територію як ще одного підозрюваного у справі МН17 – бойовика російсько окупаційних військ Володимира Цемаха.

"Харченко до останнього жив спокійно в Донецьку і не підозрював, що з ним може таке статися. Можливо, його таким жорстоким чином охороняють, але це дуже дивний метод убезпечити людину", - заявив один з його товаришів по службі.

Леонід Харченко – громадянин України, з 2014 року брав участь у війні в Донбасі на боці російсько-окупаційних військ, тоді ж отримав позивний "Кріт".

Харченко був "начальником другого відділу розвідуправління республіканської гвардії ДНР", розслідувачі Bellingcat називають "Крота" одним з охоронців ракетного комплексу "Бук", з якого збили літак. Він також може бути координатором транспортування ЗРК з Донецька до місця запуску ракети і його відправки назад до Росії.

У червні 2019 року прокуратура Нідерландів висунула обвинувачення в причетності до катастрофи пасажирського літака росіянам Ігорю Гіркіну ("Стрєлков"), Сергію Дубинському ("Хмурий"), Олегу Пулатову ("Гюрза") і українцю Олегу Харченку ("Кріт"). 11 вересня 2020 року п'ятим підозрюваним став Володимир Цемах, якого Україна видала Росії під час обміну.

Читайте також: Збиття MH17: у Кремлі відреагували на інформацію про командира операції

Нагадаємо, суд у справі MH17 розпочався 9 березня. Підозрюваних судять заочно, лише один з них – Олег Пулатов – висловив бажання бути представленим у суді адвокатами.

За п'ять років розслідування трагедії MH17 було встановлено точний час і маршрут переміщення зенітного ракетного комплексу "Бук" з РФ в Україну і назад, час і місце запуску ракети, якою збили авіалайнер, і дані понад 150 причетних до транспортування комплексу осіб.

Boeingетів, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, збили в небі над Донбасом влітку 2014 року, 280 пасажирів і членів екіпажу загинули. Докладніше про те, як просувається справа збитого малайзійського "Боїнгу", читайте в спецтемі ZN.UA "Суд у справі МН17".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі