В Офісі генпрокурора представили концепцію захисту прав громадян у місцях несвободи

Інфографіка
Поділитися
В Офісі генпрокурора представили концепцію захисту прав громадян у місцях несвободи
Готується проєкт закону про подвійну систему регулярних пенітенціарних інспекцій.

Офіс генерального прокурора представив концепцію захисту прав громадян у місцях несвободи на час передачі функцій надзору за додержанням законів у пенітенціарних установах від прокуратури до спеціальних інспекцій (передбачена реформою – ред.). Презентацію під час круглого столу 24 вересня провів заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов.

«Наразі актуальним питанням залишається ефективність здійснення зовнішнього та внутрішнього інспектування пенітенціарних закладів. І якщо з внутрішнім контролем є розуміння, що цю функцію виконуватиме Мін’юст, то з зовнішнім – досі є невизначеність, хоча зміни до Конституції України були прийняті ще 4 роки тому», - наголосив він.

У прокуратурі наголосили на важливості поступової передачі функції нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах і застосуванні до громадян заходів, пов’язаних із обмеженням волі. Водночас, наголошують прокурори, на час переходу важливо забезпечити належний механізм захисту прав в’язнів.

«Таким механізмом мають бути спільні з Офісом омбудсмана та громадянським суспільством перевірки та моніторингові візити. Наразі уже досягнуто згоди щодо створення та початку діяльності пілотних спільних моніторингових груп у трьох областях на півдні країни», - зазначив Мамедов.

Крім того, за ініціативою Офісу генпрокурора, в Мін’юсті створена міжвідомча робоча група, яка готуватиме проєкт закону щодо подвійної системи регулярних пенітенціарних інспекцій.

Офіс генпрокурора надіслав Міністерству юстиції пропозиції щодо основних засад Концепції реформування пенітенціарної системи: від удосконалення системи формування та реалізації державної політики у сфері виконання покарань та пробації до поступової передачі функції нагляду прокуратури до пенітенціарних інспекцій.

«Ми переконані, що сучасна пенітенціарна система має відходити від радянських правил і змінювати підходи, тобто метою покарання повинна бути не тільки кара, а й виправлення засудженого, його ресоціалізація та запобігання скоєнню нових злочинів», - наголосив заступник прокурора.

Своєю чергою представники громадських організацій запропонували власне бачення боротьби із системними порушеннями у пенітенціарній сфері. З цією метою на базі Департаменту пробації ОГП буде створено робочу групу.

Офіс генерального прокурора

Офіс генерального прокурора

Офіс генерального прокурора

Офіс генерального прокурора

Офіс генерального прокурора

Офіс генерального прокурора

Офіс генерального прокурора

 

Офіс генерального прокурора

Офіс генерального прокурора

У круглому столі взяли участь представники: Комітету з питань пенітенціарної системи, кримінальних покарань та пробації Громадської ради при Мін’юсті, ГО «Українська Гельсінська спілка з прав людини»; «Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів»; «Харківської правозахисної групи»; «України без тортур»; «Українського інституту з прав людини»; «Всеукраїнського об'єднання людей з наркозалежністю»; Експертного центру з прав людини та Громадської ініціативи «Zero Torture».

За даними Мін'юсту, слідчі ізолятори в Україні заповнені на 95% і майже всі не відповідають нормам, які є в Європі. Докладніше про реформування пенітенціарної системи в Україні читайте у статті Гюндуза Мамедова «Як зрушити з місця реформу пенітенціарної системи: план є, потрібно діяти» для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі