Прокурори й Офіс омбудсмена спільно перевірятимуть умови тримання ув'язнених в місцях несвободи

Поділитися
Прокурори й Офіс омбудсмена спільно перевірятимуть умови тримання ув'язнених в місцях несвободи Мамедов і Денісова узгодили спільний план дій
Пілотна моніторингова група почне роботу в південних областях України.

Офіс генпрокурора і офіс омбудсмена домовилися спільно стежити за дотриманням прав заарештованих і засуджених в українських установах пенітенціарної системи. Спільний план заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов і уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова підписали в п'ятницю, 18 сентяюря, повідомили в ОГП.

Згідно з домовленістю, спільна моніторингова група почне роботу у Південному регіоні України, потім аналогічні групи моніторитимуть ситуацію в ізоляторах, колоніях і тюрмах по всій країні.

План дій розрахований на 2020-2021 роки, він розроблений у рамках виконання Меморандуму про співпрацю, підписаному Денісовою і генпрокурором Іриною Венедіктовою. Документ передбачає моніторинг ситуації з дотриманням прав у місцях несвободи, обмін інформацією про факти порушень, спільні перевірки, аналіз причин і наслідків виявлених порушень, а також вироблення рекомендацій для їх усунення.

Мамедов і Денісова також обговорили створення подвійної системи регулярних пенітенціарних інспекцій - зовнішньої і внутрішньої. Вогні повинні запрацювати після позбавлення прокуратури функції нагляду відповідно до Конституції.

Нагадаємо, в квітні міністерство юстиції в рамках тюремної реформи вирішило   ввести платні камери підвищеного комфорту в слідчих ізоляторах (СІЗО).

Такі камери вже доступні в Київському СІЗО - там є одна двомісна, одна тримісна і дві чотиримісних камери. Вартість розміщення залежить від терміну, на який здійснюється оплата: так, доба перебування в камері з поліпшеними умовами коштує дві тисячі гривень, тиждень - вісім тисяч, а за місяць доведеться заплатити 12 тисяч гривень. Введення таких камер має дві мети: викорінення корупції і додаткове фінансування для слідчих ізоляторів.

Раніше повідомлялося про те, що анонсовані приватні СІЗО запрацюють в Україні з наступного року, а ось приватних в'язниць не буде. У Мін'юсті також повідомляли, що слідчі ізолятори в Україні заповнені на 95% і майже всі не відповідають нормам, які є в Європі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі