В Офісі генпрокурора назвали кількість відкритих справ щодо воєнних злочинів в Україні

Поділитися
В Офісі генпрокурора назвали кількість відкритих справ щодо воєнних злочинів в Україні © Василь Артюшенко, ZN.UA
Уже винесено сім вироків.

Україна розслідує майже 26 тисяч справ про підозру у воєнних злочинах, скоєних після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого, і вже висунула звинувачення 135 особам. Про це повідомив начальник управління з розслідування військових злочинів Офісу генпрокурора Юрій Білоусов в інтерв'ю Reuters.

Серед звинувачених близько 15 осіб перебувають під вартою в Україні, а решта 120 залишаються на волі. До суду передано 13 справ і винесено сім вироків.

У травні 21-річний полонений Вадим Шишимарін став першим російським військовим, якого засудили до довічного ув’язнення за вбивство неозброєного цивільного. 

"Іноді нас запитували, чому ми переслідуємо таких... офіцерів нижчого рангу. Це просто тому, що вони тут присутні фізично... Якби генерали були тут фізично і ми змогли (їх) захопити, ми б точно притягнули до відповідальності генералів”, – сказав Білоусов.

Тим часом у країні-агресорі Московський суд засудив у липні члена муніципальної ради до семи років позбавлення волі за його висловлювання проти війни в Україні.

У разі затяжної війни ситуація зі злочинністю погіршуватиметься в усіх відношеннях. За статистикою злочинів начебто менше, проте наскільки ці дані відображають дійсність? А головне, що з цим робити після війни? Читайте думки експертів у статті Олександра Кітраля «Війна в Україні: як виглядає ситуація зі злочинністю».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі