В Одесі біля консульства Росії правоохоронці затримали кількох учасників акції на підтримку українських військовополонених моряків, яких ФСБ захопила в Керченській протоці минулого року, повідомив відділ комунікації поліції Одеської області. Причиною цьому стали наміри активістів облити фарбою табличку із назвою дипломатичної установи.
"В теперішній час обидва правопорушники запрошені до відділення поліції для надання пояснень. Вирішується питання про притягнення їх до адміністративної відповідальності за ст. 173 (дрібне хуліганство) та ст. 185 (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця) Кодексу України про адміністративні правопорушення", - йдеться у повідомленні.
У поліції додали, що один із учасників акції намагався залити фарбою табличку, розміщену на воротах російського консульства. При цьому активіст не реагував на вимогу правоохоронців припинити порушувати публічний порядок.
"У цей час інший учасник події почав відтягувати поліцейських, перешкоджаючи їм виконувати свої повноваження. В результаті протиправних дій фарбою були залиті поліцейські, які забезпечували охорону публічного порядку", - зазначили у поліції.
Як повідомило місцеве видання "Думская", серед затриманих опинився колишній член громадської організації "Самооборона Майдану" Тодор Пановський. Він встиг кинути одну банку фарби через нацгвардійців, обливши деяких із них. Після цього Пановського затримали правоохоронці і не дозволили кинути другу банку з фарбою. Зазначено, що потім поліція забрала екс-самооборонівця з місця проведення акції. Інші присутні активісти почали палити фаєри. В них із собою були три лотки з яйцями, однак їх ніхто не використав.
"Дійство планувалося виключно мирне, фарба ця легко змивається. Який сенс було застосовувати силу, невідомо", - зазначив один із організаторів акції Віталій Кожухар, додавши, що був здивований такою реакцією поліцейських.
Нагадаємо, що сьогодні Лефортовський суд у закритому режимі розглядає клопотання слідства про продовження строку тримання під вартою українським морякам. Слідство просить суд продовжити арешт усім громадянам України до 26 квітня.
25 листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.
Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяця заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб". Згодом українських моряків вивезли до Москви.
Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".
Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".