Дипломати ЄС та США у московському суді закликали негайно звільнити полонених моряків

Поділитися
Дипломати ЄС та США у московському суді закликали негайно звільнити полонених моряків Дипломати солідарні з українською стороною © УНІАН
Сьогодні Лефортовський суд розглядає клопотання слідства про продовження арешту українським військовополоненим морякам.

Дипломати Європейського союзу та Сполучених Штатів Америки у Лефортовському суді Москви, де розглядають справу українських військовополонених моряків, закликали негайно звільнити українців. Про це на своїй сторінці в Twitter повідомив очільник Міністерства закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс.

"Латвійські дипломати та їхні колеги з ЄС, США, Великої Британії, Балтії, Польщі, Чехії, Швеції та Данії беруть участь у засіданні Московського суду, де розглядається справа незаконно захоплених українських моряків. Ми висловлюємо свою солідарність з ними і вимагаємо негайного звільнення", - йдеться у повідомленні.

голова МЗС Латвії Едгарс Рінкевичс

Нагадаємо, що сьогодні Лефортовський суд у закритому режимі розглядає клопотання слідства про продовження строку тримання під вартою українським морякам. Слідство просить суд продовжити арешт усім громадянам України до 26 квітня.

Читайте також: Адвокатам українських моряків відмовили у передачі справи до військового суду

25 листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяця заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб". Згодом українських моряків вивезли до Москви.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі