В НАБУ заявили, що не закривали справу "Роттердам+"

Поділитися
В НАБУ заявили, що не закривали справу © НАБУ
В бюро також заявили, що інформація про відсутність експертизи щодо встановлення збитків не відповідає дійсності.

Національне антикорупційне бюро не закривало справу “Роттердам+”, повідомила пресслужба НАБУ у Facebook. Вказано, що наразі розслідування перебуває на завершальній стадії.

“У відповідь на запити ЗМІ повідомляємо, що інформація про нібито закриття справи “Роттердам+” та відсутність експертизи, яка б підтверджувала розмір завданих державі збитків, не відповідає дійсності. Розслідування за підозрою службових осіб НКРЕКП та представників групи компаній у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки для громадських і державних інтересів — на завершальній стадії”, - йдеться у повідомленні.

У пресслужбі зазначили, що НАБУ разом із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою здійснили всі необхідні слідчі дії для того, аби встановити обставини вчинення злочину. Також вказано, що правоохоронці звернулися з запитами до іноземних юрисдикцій. Адже фінансові операції із кредитними зобов’язаннями і цінними паперами здійснювалися на міжнародному фінансовому ринку.

“Водночас, на період отримання матеріалів виконання міжнародних запитів прокурор у кримінальному провадженні 3 серпня 2020 року ухвалив рішення призупинити досудове розслідування у порядку ст.280 КПК України. Якщо терміни виконання міжнародних запитів не відповідатимуть розумним строкам, матеріали щодо фінансових операцій із кредитними зобов’язаннями і цінними паперами групи компаній на міжнародному фінансовому ринку будуть виділені в окреме провадження, а досудове розслідування стосовно 6 підозрюваних буде завершене”, - додали в НАБУ.

Говорячи про інформацію щодо нібито відсутності експертиз, у пресслужбі НАБУ зазначили, що в рамках розслідування державні експертні установи надали такі висновки:

- в 2016 - 2017 роках дія формули «Роттердам+» та протиправні дії підозрюваних осіб завдали 18 млрд грн збитків;

- економічні наслідки всього періоду дії формули (2016 - липень 2019) оцінені у наявному науково-економічному дослідженні та становлять 39 млрд грн.

“Експертне підтвердження правильності визначення розміру збитків за весь період ще триває”, - додали в НАБУ.

У своїй статті для ZN.UA Юлія Самаєва зазначила, що у прокуратури є кілька днів для того, щоб передати справу до суду. В іншому випадку її мали б закрити через порушення строків.

У статті «Убити дракона» Юлія Самаєва нагадала, що ж сталося насправді навколо «Роттердам+».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі