В МОН підготували зміни до умов вступу 2020: менше заявок, більше спеціальностей

Поділитися
В МОН підготували зміни до умов вступу 2020: менше заявок, більше спеціальностей © Андрій Товстиженко, DT.UA
Також розширять перелік спеціальностей магістратури, для яких доведеться здавати ЗНО.

В умови прийому до вищих навчальних закладів на 2020 рік планують внести низку змін. Зокрема можливість подати заявки на бюджет буде зменшено до п'яти, однак знімуть обмеження за спеціальностями, а також розшириться практика проведення "ЗНО в магістратуру". Як повідомили в Міністерстві освіти України, ці пропозиції незабаром розмістять на сайті для громадського обговорення.

"Ми розраховуємо, що Умови прийому на 2020 рік будуть винесені на громадське обговорення на наступному тижні, й у них буде низка новацій. Зокрема, це зменшення кількості заяв, які вступники на бакалавра можуть подати на бюджет, з 7 до 5, при одночасному знятті обмеження за кількістю спеціальностей", – повідомив гендиректор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Раніше Міністр Лілія Гриневич пояснила, що зменшення кількості заяв, зокрема, пов'язане з високим рівнем відмови вступників від рекомендацій на бюджет за 6-м і 7-м пріоритетами. Цього року він становить понад 35%, і це при тому, що рекомендації за цими пріоритетами отримує найменша частка вступників – лише 3,1% та 2,5% відповідно.

Також в Умовах прийому на наступний рік планують розширити перелік спеціальностей магістратури, для вступу на які треба буде складати єдиний іспит за технологією ЗНО.

"Результати свідчать, що ця практика відверто позитивна, вона підтягує рівень знань наших випускників бакалаврату та вступників у магістратуру. Ми бачимо, що суспільство чітко усвідомлює: здобути сучасну освіту магістра без певного рівня володіння іноземною мовою просто фізично неможливо. Це своєю чергою серйозно сприяє підвищенню якості вищої освіти", – зауважив Олег Шаров.

Він додав, що ще однією новацією має стати перехід від відомчих широких конкурсів до національного конкурсу. Тобто коли конкуренція за бюджетні місця між кращими вступниками не залежатиме від підпорядкування вишу.

Зазначимо, що за словами міністерки освіти і науки України Лілія Гриневич, у 2019 році абітурієнти більш виважено обирали спеціальності та виші, а завдяки механізму "місце йде за студентом" 75,4% рекомендованих до зарахування абітурієнтів отримали місця в омріяних університетах.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі