В МОН назвали ТОП-10 професій із високим заробітком

Поділитися
В МОН назвали ТОП-10 професій із високим заробітком © КМДА
Першим у списку вишкомонтажник.

Середня зарплата фахівця із професійною освітою нині становить не менше 7 тисяч гривень на місяць, а для деяких професій - від 15 до 20 тис грн. На цьому наголосила гендиректор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік сьогодні, 8 серпня 2019 року, коментуючи інформацію щодо розміру середньої заробітної плати у розрізі професій.

Вона також зазначила, що вже кілька років поспіль традиційно добре оплачуваними професіями є ті, які стосуються аграрного та будівельного секторів, а також сфери обслуговування. Разом з тим, є дефіцитні професії або професії з особливими умовами праці. Вони також мають високий рівень оплати на ринку праці.

У профтесі ви маєте можливість за 1,5-3 роки отримати прикладну професію, за якою можна заробляти непогані гроші. Українські роботодавці зацікавлені брати на роботу кваліфікованих випускників, які вміють працювати із сучасним обладнанням та розуміють особливості праці на виробництві. Тож раджу вступникам робити вибір, зваживши всі переваги та недоліки", - зазначила Ірина Шумік.

До ТОП-10 професій з високим заробітком увійшли:

Вишкомонтажник - середній рівень зарплати 20 тис гривень;

Машиніст трубовигинальної установки пересувної - 19 тис гривень;

Забійник на відбійних молотках - 17 тис 250 гривень;

Крановий електрик - 15 тис гривень;

Лицювальник-мармурник - 15 тис гривень;

Шоколадник - 15 тис гривень;

Обвалювач морепродуктів - 10 тис гривень;

Головний касир - 10 тис гривень;

Бісквітник - 9 тис 387 гривень;

Водій тролейбуса - 9 тис 973 гривень.

"Коли ми говоримо про перспективи заробітку для випускників, то тут треба врахувати складність професії, особливості роботи та затребуваність на ринку праці. Але знову ж таки, йдеться про усереднені, офіційні показники від роботодавців, які звернулися до Служби зайнятості. У приватному секторі, де рівень зарплати може бути більш гнучким, гарний робітник може заробляти більше фахівця з вищою освітою", - пояснила Ірина Шумік.

У МОН повідомили, що на вступ до закладів профосвіти вже подали заяви понад 48,5 тис вступників.

Зазначимо, що за словами міністерки освіти і науки України Лілія Гриневич, у 2019 році абітурієнти більш виважено обирали спеціальності та виші, а завдяки механізму "місце йде за студентом" 75,4% рекомендованих до зарахування абітурієнтів отримали місця в омріяних університетах.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі