Як повідомляє "5 канал" над документом близько двох років працювали громадські організації та правозахисники, які опікуються проблематикою Криму. Звіт містить інформацію про вбивства, насильницьких зіткненнях, незаконне утримання під вартою і тортури, зафіксованих у Криму за більш ніж два роки його окупації Росією.
Докази вчинення злочинів базуються, зокрема, на розповідях жертв та свідків, а також на матеріалах журналістських розслідувань.
"Якщо подивитися на звіт, ви побачите ряд дуже серйозних злочинів, які були скоєні за два роки окупації Криму. Серед них - 7 вбивств, 15 насильницьких нападів, 90 випадків незаконного тримання під вартою та 39 випадків тортур або інших форм нелюдського ставлення. Також серед них дуже багато випадків заволодіння державною та приватною власністю і примусове переміщення майже 60 тисяч цивільних осіб, більшість серед яких – кримські татари, – зазначила директор організації "Міжнародне партнерство за права людини" Бріджит Дюфур.
Юрист Симон Папуашвили, у свою чергу зазначив, що тисячі сторінок доказів дозволять міжнародного прокурору зробити висновок про те, що злочини дійсно були, і почати власне розслідування.
Нагадаємо, 16 листопада Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН більшістю голосів підтримав український проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)".
У резолюції підкреслюється, що територія півострова є невід'ємною частиною України, а Росія визнається державою-окупантом. Документ засуджує встановлення Росією в Криму її правової системи, що негативно впливає на ситуацію з правами людини на півострові.
Нагадаємо, 15 листопада Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту.
Вже на наступний день, в середу, 16 листопада, Президент РФ Володимир Путін підписав розпорядження про намір Росії не стати учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду.