Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що рішення Конституційного суду України про визнання неконституційними окремих положень закону України "Про запобігання корупції" та ст. 366-1 Кримінального кодексу є регресом в контексті євроінтеграції України, передає «Інтерфакс-Україна».
"Це просто питання, яку країну ми хочемо будувати і чи хочемо будувати. У контексті євроінтеграції це, звичайно, великий крок назад", - сказав Клімкін.
Він також зазначив, що таке рішення стало несподіванкою для європейських партнерів України.
"Я просто знаю по вчорашніх розмовах і з політиками, і з низкою журналістів, і ЄС, що вони все це сприйняли, як шок. Для них це рішення було несподіваним, шоковим, і зараз це буде одним з ключових питань порядку денного всіх заходів з нашими друзями і партнерами, якщо взагалі не ключовим", - додав колишній глава МЗС.
Також Клімкін впевнений, що рішення КСУ буде мати негативний вплив на співпрацю України з МВФ.
"МВФ і макрофінансова допомога з боку Євросоюзу - це, скоріше, похідна від взагалі нашого порядку денного. Тому, я вважаю, що фінансування - це важливо, але це похідне питання від головного питання: а що, власне, ми хочемо побудувати тут, в Україны. це наше питання. А друге питання: куди ми хочемо рухатися саме в контексті Євросоюзу і НАТО. А те, що вплив на фінансування буде негативним - це зрозуміло", - резюмував Клімкін, додавши, що зараз очікуються інтенсивні переговори і пошук будь-яких рішень.
27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону ряду положень антикорупційної реформи.
За даними джерел ZN.UA в КСУ, Суд визнав неконституційною 366-1 Кримінального кодексу (недостовірне декларування). Таким чином, КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування чиновників і депутатів, залишивши в силі адміністративну та дисциплінарну.
Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що рішення КСУ може нести негативні наслідки для європейської інтеграції України.
А представник Верховної Ради в КСУ Ольга Совгиря зазначила, що рішення ухвалене з «кричущих процесуальними порушеннями» і сумнівно за змістом. Також, за її словами, воно може спровокувати міжнародний скандал.