В контексті євроінтеграції рішення КС про неконституційність антикорупційної реформи - це великий крок назад - Клімкін

Поділитися
В контексті євроінтеграції рішення КС про неконституційність антикорупційної реформи - це великий крок назад - Клімкін © yes-ukraine.org
За словами Клімкіна, рішення КСУ стало несподіванкою для європейських партнерів України.

Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що рішення Конституційного суду України про визнання неконституційними окремих положень закону України "Про запобігання корупції" та ст. 366-1 Кримінального кодексу є регресом в контексті євроінтеграції України, передає «Інтерфакс-Україна».

"Це просто питання, яку країну ми хочемо будувати і чи хочемо будувати. У контексті євроінтеграції це, звичайно, великий крок назад", - сказав Клімкін.

Він також зазначив, що таке рішення стало несподіванкою для європейських партнерів України.

"Я просто знаю по вчорашніх розмовах і з політиками, і з низкою журналістів, і ЄС, що вони все це сприйняли, як шок. Для них це рішення було несподіваним, шоковим, і зараз це буде одним з ключових питань порядку денного всіх заходів з нашими друзями і партнерами, якщо взагалі не ключовим", - додав колишній глава МЗС.

Також Клімкін впевнений, що рішення КСУ буде мати негативний вплив на співпрацю України з МВФ.

"МВФ і макрофінансова допомога з боку Євросоюзу - це, скоріше, похідна від взагалі нашого порядку денного. Тому, я вважаю, що фінансування - це важливо, але це похідне питання від головного питання: а що, власне, ми хочемо побудувати тут, в Україны. це наше питання. А друге питання: куди ми хочемо рухатися саме в контексті Євросоюзу і НАТО. А те, що вплив на фінансування буде негативним - це зрозуміло", - резюмував Клімкін, додавши, що зараз очікуються інтенсивні переговори і пошук будь-яких рішень.

27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону ряду положень антикорупційної реформи.

За даними джерел ZN.UA в КСУ, Суд визнав неконституційною 366-1 Кримінального кодексу (недостовірне декларування). Таким чином, КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування чиновників і депутатів, залишивши в силі адміністративну та дисциплінарну.

Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що рішення КСУ може нести негативні наслідки для європейської інтеграції України.

А представник Верховної Ради в КСУ Ольга Совгиря зазначила, що рішення ухвалене з «кричущих процесуальними порушеннями» і сумнівно за змістом. Також, за її словами, воно може спровокувати міжнародний скандал.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі