В енергосистемі дефіцит, але відключення світла поки що не прогнозуються — КМВА

Поділитися
Тепер найкритичніші години - з 17:00 по 19:00.

Похолодання збільшило навантаження на енергосистему, через що, за даними "Укренерго", споживання продовжує зростати. Як наслідок, у системі вже зафіксовано дефіцит, проте відключення споживачів не прогнозується. 

"Укренерго" шукає можливості покриття дефіцит. Вчора на запит "Укренерго" оператори систем передач Румунії, Словаччини та Польщі надали аварійну допомогу енергосистемі України", - сказано у повідомленні КМВА.

Втім, українців закликають ощадливо споживати електроенергію протягом доби: не вмикати одночасно потужні електропристрої, вимикати світло в порожніх приміщеннях, перенести прання на нічні години. Тепер найкритичніший час - з 17:00 по 19:00, а потреба в раціональному ощадливому споживанні є з 09:00 до 19:00.

Похолодання збільшило навантаження на енергосистему. За даними джерела ZN.UA, якщо вчора дефіцит потужностей в ній склав 650 МВт, то вже сьогодні він може зрости до 1500 МВт. До того ж можливості імпорту досі обмежені. Тож директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко попередив, що в Україні можуть запровадити графіки відключень світла на 1-2 години.

Раніше в "Укренерго" пояснювали, що є три основні причини дефіциту електроенергії: збільшення споживання, підвищена аварійність блоків електростанцій та нестача обсягів імпорту електроенергії з ЄС. 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі