У Берліні вважають маловірогідним відправлення миротворчого контингенту на Схід України, пише Deutsche Welle.
"Європейський чи міжнародний миротворчий контингент мав би сенс лише у тому разі, якщо із ним погодилися б обидві сторони конфлікту. Однак я цього на даний момент не бачу", - цитує Reuters зовнішньополітичного речника фракції Соціал-демократичної партії у Бундестазі Нільса Аннена.
Схожу позицію зайняв колега Аннена по фракції СДПН, уповноважений німецького уряду з питань співпраці з Росією Ґернот Ерлер.
"Таку місію втілити важко, адже для цього потрібна згода Росії", - зазначив він в ефірі телеканалу Phoenix.
Ерлер підкреслює, що місію під егідою ЄС - а саме її назвав "найоптимальнішим варіантом" президент України Петро Порошенко - не сприйме Москва, адже вважає Євросоюз "зацікавленою стороною". Утім, на його думку, й місію "блакитних шоломів" з мандатом ООН Росія заблокує у Раді безпеки.
Нереалістичною вважає відправку миротворців і представник іншої проурядової фракції у німецькому парламенті, християнський демократ Франц-Йозеф Юнґ. Колишній міністр оборони Німеччини заявив, що "на даний момент про дотримання мінських угод повинна подбати Росія", яка зараз має використати свій вплив на сепаратистів на Сході України та припинити поставляти їм озброєння.
Представник фракції "зелених" у Бундестазі Омід Нурипур також не вірить у можливість відправки миротворців в Україну. На його думку, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ є єдиною місією, яка може спостерігати за дотриманням режиму припинення вогню.
"Це єдина на даний момент організація, яка включає Росію, не даючи Москві водночас диктувати правила своєї роботи", - зазначив депутат Бундестагу.
Однак не всі німецькі політики критикую ідею української влади
"Я вважаю цю пропозицію про розміщення міжнародних миротворчих сил цікавою. Тому що це означає виведення конфлікту на міжнародний рівень, який повинен забезпечити новий рівень співпраці. Тому ця пропозиція дуже цікава", - заявив голова комітету Бундестагу Німеччини з міжнародних справ Норберт Реттген.
18 лютого Рада національної безпеки і оборони України схвалила звернення до ООН і Євросоюзу щодо розгортання місій за підтримання миру та безпеки на території України. На засіданні РНБО президента України Петро Порошенко висловив думку, що найкращим форматом миротворчої місії для України буде поліцейська місія Євросоюзу.
При цьому у Києві підкреслюють, що Росія не повинна брати у ній участь.
Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що вивчить пропозицію України про відправку поліцейської місії для контролю режиму припинення вогню на сході країни.