В анексованому Росією Криму нібито "через наркотики" затримали ялтинського журналіста Євгена Гайворонского, передає "Крим.Реалії", посилаючись на знайомих журналіста, які не захотіли називати свої імена. Що конкретно інкримінують Гайворонському уточнити поки не вдалося.
"Він мені подзвонив пару годин тому. І дуже коротко сказав: "У мене є один дзвінок. Затримали. Закидають наркотики". Я, природно, задала питання, які. Він сказав: "Анабіоїди. О 15:00 у мене суд (за місцевим часом). Всі. У міському суді Ялти", – розповіла знайома Гайворонського.
Зазначено, що раніше севастопольський інформаційний сайт "Примечания" оголосив про припинення співпраці з Гайворонським після його "проукраїнських висловлювань" і коментарів, які "не відображають позицію редакції". На думку самого Гайворонского, сайт "Примечания" припинив з ним співпрацю через позицію з питання анексії Криму, критики на адресу президента РФ Володимира Путіна і російської влади півострова.
На початку березня в Ялті російські силовики обшукали будинок Гайворонского. У журналіста вилучили документи, електронну техніку, телефон і комп'ютер.
У лютому 2018 року Гайворонский повідомив про те, що його побили в центрі Ялти. За його словами, в той день він йшов на зустріч з читачем – поговорити про майбутній ремонт у міському парку. Гайворонский вважає, що замовником нападу є ялтинський девелопер Дмитро Тюкаев, "бізнесу і порушень закону якого" він присвятив кілька журналістських розслідувань. Тюкаев у свою чергу заявив, що подав позов до журналіста про захист честі, гідності та ділової репутації у зв'язку із згадкою свого імені у цій історії. Гайворонського публічно звинуватили в інсценуванні події.
Євген Гайворонський народився в Донецьку, де навчався на факультеті журналістики місцевого університету і займався в місті журналістською діяльністю. У Ялті журналіст живе кілька років. Він працював прес-секретарем місцевої проросійської громадської організації "Народна єдність". Активісти організації у березні 2014 року збирали підписи за проведення референдуму про приєднання півострова до Росії. Після цього Гайворонський редагував проросійський "Євразійський журнал". На цій посаді він хвалив президента Російської Федерації Володимира Путіна під час перегляду його щорічного послання, яке транслювалося на набережній Ялти.
Гайворонський також був кореспондентом кримської редакції російського видання "Комсомольская правда". Після звільнення з газети почав співпрацювати з севастопольським виданням "Примечания", яке називають опозиційним за критику місцевої влади.
В лютому 2014 року на території Криму з'явилися "зелені чоловічки" - військові без розпізнавальних знаків, які захопили адміністративні будівлі на території півострова. У березні Росія анексувала Крим після фіктивного "референдуму". Після анексії півострова Росія систематично порушує права людини в Криму.
Згідно з останньою доповіддю Державного департаменту США про систематичне порушення прав людини в анексованому Криму, на півострові зафіксовано викрадення, тортури, незаконне утримання у психіатричних лікарнях, жорстоке поводження із затриманими, "жорсткі обмеження свободи слова і свободи зібрань, а також "системна дискримінація кримських татар і етнічних українців".
Детальніше про ситуацію з правами людини на Кримському півострові читайте в матеріалі "Права людини в Криму: без змін" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".