Протягом перехідного періоду для нової редакції "Українського правопису", який триватиме три роки, установи мають право самостійно приймати рішення про використання його норм, передає "Укрінформ".
"Із 3 червня рекомендовано застосовувати норми нової редакції правопису. Водночас зараз триває перехідний період, тому кожна установа може сама приймати рішення щодо переходу на нову редакцію. Конкретний план імплементації правопису в усі сфери життя наразі розробляється. Ми передбачаємо, що він буде представлений не раніше вересня, оскільки потребує охоплення великої кількості питань та узгодження з великою кількістю сторін", - повідомили у Міністерстві освіти і науки України.
Нагадаємо, 3 червня набрали чинності норми та правила нової реакції "Українського правопису".
25 квітня Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому закон про забезпечення функціонування української мови як державної, згідно з яким українська мова затверджений як основний у функціонуванні в держустановах і суспільстві. За закон проголосували 278 депутатів.
22 травня Кабінет міністрів затвердив нову редакцію "Українського правопису", яка прийшла на зміну застарілій версії 1992 року. Докладніше про головні зміни –у матеріалі DT.UA "Новий український правопис: що змінилося".