Станом на понеділок, 24 лютого, усі евакуйовані з Китаю почувають себе добре, заявив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук на своєму Telegram-каналі. За його словами, умови перебування евакуйованих в обсервації задовільні.
"Певні мобільні оператори встановили тимчасові вишки на території медичного центру для комфортного спілкування евакуйованих зі своїми рідними", - підкреслив посадовець.
Крім того, за його словами, в Україні працює національний штаб, який двічі на день збирає інформацію по країні на виявлення коронавірусу.
"Плюс, щодня ми контактуємо з ВООЗ для отримання останньої інформації щодо досвіду різних країн: як розвивається вірус, який наразі інкубаційний період та інше. Наші фахівці разом із міжнародними колегами спостерігають за розвитком ситуації для оперативного реагування", - повідомив прем'єр-міністр.
Також зазначаться, що Україна вводить додаткову процедуру контролю рейсів із країн з ризиком зараження: "Здійснюється перевірка температури тіла пасажирів в українських аеропортах", - додав Гончарук.
20 лютого борт з евакуйованими з Уханя українцями та іноземцями приземлився в Харкові. Перед вильотом з КНР всі пасажири пройшли обстеження, ознак респираторых захворювання медики не виявили ні в кого з тих, кого взяли на борт. З Уханя евакуювали 45 українців і 27 іноземних громадян. Трьом громадянам і дівчині з собачкою відмовили в евакуації із зони спалаху коронавіруса COVID-19.
Громадян доставили на двотижневу обсервацію в закритий медцентр МВС у Нових Санжарах Полтавської області. Щоб не допустити цього, місцеві жителі заблокували дорогу, до Нових Санжар стягнули поліцію і Національну гвардію. В ході зіткнень постраждало 10 людей, у тому числі 9 правоохоронців. 24 осіб було затримано, поліція зареєструвала два кримінальних провадження.
Увечері того ж дня до Нових Санжар вилетіли прем'єр Олексій Гончарук та голова МОЗ Зоряна Скалецька для організації роботи оперативного штабу.
Президент Володимир Зеленський присоромив українців за таке ставлення до співгромадян, запевнивши, що "Україна не здаватиме своїх". Одночасно він погрожував розмістити евакуйованих українців у будинках своїх політичних опонентів "у Кончі-Заспі".
Очевидно, що ні українська влада, яка протягом місяця не могла організувати евакуацію, ані самі українці не змогли гідно вирішити завдання вивезення співгромадян із зони епідеміологічного лиха. Детальніше про те, як Україна зустрічала співвітчизників їх Уханя, читайте в матеріалі Тетяни Сіліної "Український сором".