Кабінет міністрів ухвалив основні показники державного оборонного замовлення України (ДОЗ) на 2018-2020 роки.
"Планувати державне оборонне замовлення на три роки ми почали у 2017 році, і ця система вже довела свою ефективність як для державних замовників, так і для підприємств-виконавців ДОЗ", - прокоментував рішення уряду заступник міністра економічного розвиту і торгівлі України Юрій Бровченко.
Ухвалене урядом державне оборонне замовлення базується на основних напрямах бюджетної політики на 2018-2020 роки. В середньостроковій перспективі основні зусилля держави будуть спрямовані на забезпечення української армії сучасними зразками озброєння та військової техніки.
17 січня Рада національної безпеки і оборони України затвердила "Основні показники державного оборонного замовлення на 2018-2020 роки". Пріоритетними напрямами державного оборонного замовлення у 2018 році має стати забезпечення ЗСУ ракетною та бронетанковою технікою; засобами радіоелектронної боротьби, протиповітряної оборони; безпілотними авіаційними комплексами та антиснайперськими системами тощо.
У поточному році заплановано збільшення фінансування державного оборонного замовлення до рівня 21,3 млд грн, що на 37% більше, ніж у 2017 році.
Проект основних показників Державного оборонного замовлення на 2018-2020 роки базується на фінансовому ресурсі, визначеному у державному бюджеті України на цей рік, та показниках наступних двох років, передбачених Основними напрямами бюджетної політики на 2018-2020 роки.