Уряд вирішив вилучити військовий ПДФО з бюджету громад

Поділитися
Також громади направлятимуть залишки бюджетів на оборону.

Кабмін схвалив законопроєкт про зміни у Бюджетний кодекс України щодо фінансування обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу.

Із 1 жовтня змінами пропонується зараховувати надходження від оподаткування зарплат в секторі оборони у спеціальний фонд держбюджету замість бюджетів громад.

Це означає зарахування в держбюджет надходжень від оподаткування податком на доходи фізичних осіб (ПДФО і ставка 18%) грошового забезпечення, винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, що сплачується згідно з Податковим кодексом на відповідній території України.

Зокрема прогнозований обсяг надходжень у цьому році має скласти 25,8 млрд гривень, а вже у 2024 році - 93,7 млрд гривень.

Ці гроші порівну між собою розподілятимуть Держспецзв’язок та Мінстратегпром. Перші закуповуватимуть спецобладнання, а міністерство виділятиме фінансування на виконання програм реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу, а також нарощування виробничих потужностей.

Як зазначає Фінансовий клуб, уряд цим законом не тільки забирає в місцевих бюджетів частину доходів, але й дозволяє їм спрямовувати у період дії воєнного стану на забезпечення підтримки обороноздатності держави вільних залишків коштів місцевих бюджетів та залишків коштів спеціального фонду місцевих бюджетів, які утворилися на кінець бюджетного періоду. Але тільки за рішеннями відповідних місцевих рад.

За словами першого заступника голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослава Железняка, йдеться про витрати на:

  • заходи та роботи ТРО та мобілізаційної підготовки;
  • підтримку сил безпеки і оборони;
  • проєктування, будівництво, ремонт укриттів;
  • будівництво фортифікаційних споруд;
  • оплату праці бюджетних установ, нарахування;
  • придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів; продукти харчування;
  • оплату комунальних послу та енергоносіїв;
  • обслуговування та погашення місцевого боргу;
  • соціальне забезпечення;
  • покриття гарантій місцевих бюджетів.

Законопроєкт, у випадку ухвалення парламентом на засіданні 19 вересня, набуде чинності з дня наступного за днем опублікування, крім норми по ПДФО, яка діє з 1 жовтня.

Податок на доходи військовослужбовців став майже такою самою гострою темою програм і дискусій у ЗМІ та соціальних мережах, як і розмір їхнього грошового забезпечення. Щоправда, питання цього податку перевело напрям дискусії з Центру на громади, — ті начебто не допомагають чи недостатньо допомагають ЗСУ.

Так, Мінфін видав роз’яснення, яким придбання допомоги для підрозділів Об’єднаних сил ЗСУ з місцевих бюджетів називає незаконним. Та й Державна аудиторська служба України дає негативні висновки щодо використання коштів громад на оборону. Хоча тільки зараз зареєстровано законопроєкти №9559-д та 9560-1, які мають легалізувати витрати муніципалітетів на оборону й дати можливість без кримінальної відповідальності допомагати військовим.

Чому допомогу громад силам оборони необхідно легалізувати й для чого в громади мають і надалі надходити 64% ПДФО, включаючи податок з грошового забезпечення військовослужбовців, обґрунтовують Олександр Слобожан та Оксана Продан у статті на ZN.UA «Військовий ПДФО: «Хіба ревуть воли, як ясла повні?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі