Всі препарати інсуліну, включені до Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за Програмою медичних гарантій, а таких у списку 47, тепер повністю безоплатні. Спрощення в отримані введені на період дії воєнного стану, повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.
Тепер пацієнти із цукровим діабетом, які мають рецепт, зможуть отримувати інсулін без доплати. Це стосується всіх 47 препаратів, незалежно від типу та форми випуску, а також категорій, до яких належать пацієнти. НСЗУ в свою чергу відшкодовуватиме аптекам повну вартість відпущеного інсуліну.
Як додали в МОЗ, для безоплатного отримання інсуліну не потрібно створювати нових ані планів лікування, ані нових рецептів, якщо попередній ще не погашено.
Також в умовах воєнного стану отримати інсулін можна як за електронним, так і паперовим рецептом.
"Це зроблено в інтересах пацієнта. Щоб навіть під час перебоїв з електроенергією чи інтернетом, лікар мав можливість виписати рецепт, а аптеки - його погасити", - зазначили в міністерстві.
Нагадаємо, що рецепт на інсулін виписує:
- сімейний лікар, терапевт чи педіатр, з яким у пацієнта укладена декларація (відповідно до плану лікування, складеного ендокринологом);
- будь-який інший сімейний лікар, терапевт чи педіатр - з яким пацієнт не має декларації ;
- ендокринолог.
Список аптек, де є інсулін, постійно оновлюється. Перед тим як прямувати до найближчої аптеки, варто зателефонувати до неї, щоб дізнатися години її роботи та уточнити наявність інсуліну.
Також якщо потрібен інсулін, а ви його не можете знайти, по допомогу можна звернутись до таких організацій:
- Гаряча лінія МОЗ 0 800 60 20 19. Оператор зафіксує вашу заявку та опрацює її. Інсулін знайдуть або в аптеці, або, за можливості, доставлять волонтерами
- Львів, благодійна організація “Благодійний фонд "Діабет - це не вирок”, Лазірко Андрій, 0986045873
- ГО “Сприяння хворим на цукровий діабет СахарОК”, Тетяна Авраменко, 0503134768, Tetiana.avramenko@gmail.com
- Миколаївсько-Одеська діабетична асоціація, Янків Марина, 0953557755