Страсна п'ятниця: історія

Поділитися
Страсна п'ятниця: історія © pixabay/pixundfertig
За біблійним переказам, це останній день земного життя Христа.

18 квітня для християн східного обряду настає найскорботніший день Страсного тижня – Велика або Страсна п'ятниця. Вважається, що саме цього дня Ісуса розіп'яли на Голгофі.

Історія Страсної п'ятниці

За два дні перед Великоднем настає Страсна п'ятниця. Цього дня віряни згадують про страждання, смерть Ісуса на хресті, зняття Його з хреста та поховання.

Традиційно у Страсну п'ятницю віряни відвідують храми. В цей день важливою частиною богослужінь є Плащаниця – плат великого розміру з зображенням тіла Ісуса Христа у труні.

За біблійним переказом, Йосип з Аримафеї загорнув тіло Ісуса Христа після хресних страждань та смерті у Туринську Плащаницю.

Що не можна робити у Страсну п'ятницю

У давнину в цей день дотримувалися певних обмежень та заборон. Так, у Страсну п'ятницю не можна вживати їжу, лише ввечері можна з'їсти трохи хліба і випити води. Це має статися після того, як відбудеться винос Плащаниці. Також заборонено пити алкоголь, оскільки триває Великий піст.

В цей день не можна влаштовувати гучні гуляння та весілля. Вважалося, що «хто у Страсну п'ятницю веселиться, той весь рік буде плакати».

У Велику п'ятницю заборонялося давати та брати гроші в борг.

В цей день також не можна прибирати, шити, вишивати, прясти, мили вікна. Прибирання варто закінчити ще в Чистий четвер. Також забороняється робота з металевими інструментами цього дня.

У Страсну п'ятницю не можна виконувати ніяку роботу, що пов’язана з обробкою землі. Зокрема, не можна садити насіння. Вважалося, що воно не дасть врожай.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 12
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Борец за справедливость
8 Липня 2013, 18:21
Я поражаюсь вашей проницательности, мистер очевидность! Цитирую: "Неужели сложно прочитать на этикетке состав продукта?" Сложно, особенно пожилым людям, которые со времен СССР привыкли: если на упаковке написано молоко - значит там действительно данный продукт. Навариваются на украинцах как только могут! У селян молоко покупают за копейки, разбавляют черт знает чем, а цену взвинчивают в три-четыре раза! Считаю, что такой законопроект давно должен был появиться, но почему-то внимание на данную проблему обратили только сейчас. Поэтому остается только спасибо сказать депутатам, которые предложили законопроект - Артему Пшонке, Андрею Деркачу и Григорию Смитюху!
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі