Раніше Москалькова відвідала українських політв'язнів у сімферопольському СІЗО у відповідь на офіційне звернення уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денисової. У її відповіді йшлося про те, що українець утримується в двомісній камері площею 10,5 кв. м., у ній є бак із питною водою та телевізор, у цій самій камері утримується співкамерник Балуха.
Проте, за даними правозахисників, телевізор із камери забрали, і він знаходиться там без співкамерника. Таким чином, політв'язень опинився в ізоляції і без доступу до інформації, єдиним джерелом якої був телевізор. Крім того, його близько двох годин тримали в камері-"олівці".
"Українського політв'язня Володимира Балуха вчора, 10 червня 2018 року, після того, як привезли до СІЗО Сімферополя з ІТТ сел. Роздольне, помістили в "олівець" (вузька камера, в якій можна лише стояти або сидіти) і тримали там близько двох годин. В українця без пояснення причин взяли відбиток пальця правої руки. Володимир поскаржився родичам, що в задушливому приміщенні він відчув сильний головний та серцевий біль", - йдеться у повідомленні правозахисників на сторінці в Facebook.
Активісти "Кримської правозахисної групи" вважають необґрунтовану ізоляцію українця від зовнішнього світу способом чинити на нього додатковий тиск. Вони зв'язалися з черговим СІЗО Сімферополя по телефону, але він відмовився коментувати цю ситуацію.
Нагадаємо, 16 січня підконтрольний Росії "Роздольненський районний суд" анексованого Криму повторно засудив українського активіста Володимира Балуха до трьох років і семи місяців колонії-поселення і штрафу (близько 4,6 тисяч у гривневому еквіваленті). У березні Балуху на два місяці скоротили термін ув'язнення.
На знак протесту 19 березня Балух оголосив безстрокове голодування. У травні він змінив його формат і почав приймати їжу: дві склянки вівсяного киселю і 50-70 грамів житніх сухарів на день.
Окупанти забороняють родичам політв'язня побачення з ним, приховують інформацію про стан його здоров'я.
ФСБ затримала Володимира Балуха у грудні 2016 року. Окупанти "знайшли" на горищі його будинку 90 патронів і кілька тротилових шашок. Правозахисники вважають, що він став жертвою політичних репресій через проукраїнську позицію і встановлений у своєму дворі прапор України.