Російський омбудсмен розповіла про стан українських політв'язнів в анексованому Криму

Поділитися
Російський омбудсмен розповіла про стан українських політв'язнів в анексованому Криму Москалькова вважає, що в політв'язнів у сімферопольському СІЗО все добре © Википедия
Уповноважена з прав людини відвідала сімферопольське СІЗО, яке, за даними правозахисників, є лідером за кількістю "самогубств".

Уповноважений з прав людини у Російській Федерації Тетяна Москалькова відвідала українських політв'язнів у сімферопольському СІЗО анексованого Криму. За даними російського омбудсмена, медики оцінюють стан їхнього здоров'я як задовільний, попри те, що серед політв'язнів є голодуючий на знак протесту проти незаконного вироку за сфабрикованою справою.

У відповідь на офіційне звернення уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, російський омбудсмен перевірила умови тримання Володимира Балуха, Узаіра Абдуллаєва, Енвера Мамутова, Ремзі Меметова, Зеврі Абсеітова, Рустема Абільтарова, Енвера Сейтосманова, Бекіра Дегерменджі, Асана Чапуха, Кязіма Аметова, Руслана Трубача та Ісмаїла Рамазанова.

Як повідомила Тетяна Москалькова, усі вони пройшли медичний огляд, за необхідності отримують лікування, а медичні працівники оцінюють стан їхнього здоров'я як задовільний. Відповідних висновків вона дійшла за підсумками розмов із політв'язнями, а також аналізу документів, наданих адміністрацією СІЗО.

"Обвинуваченим і засудженим забезпечуються передбачені законом умови тримання… Затримані особи у СІЗО забезпечені триразовим харчуванням, а також їм дозволено отримувати без обмежень посилки та передачі. Вони щоденно мають прогулянку тривалістю не менше години", - зазначила обмсудсмен.

Та наголосила на тому, що перешкод для відвідання затриманих адвокатами не встановлено. Зокрема, з початку поточного року українського активіста Володимира Балуха п'ять разів відвідували його адвокати Тарас Омельченко та Ольга Дінзе.

Під час моніторингу СІЗО, в якому, за даними правозахисників, за місяць вкоротили собі віку чотири людини, омбудсмен не отримала від політв'язнів претензій щодо адміністрації СІЗО та скарг на фізичний чи психологічний вплив.

Разом із тим, після її візиту були задоволені їхні поодинокі прохання. Так, Зеврі Абсеітову дозволили приймати медикаменти, передані родиною. А у камері Володимира Балуха працівники СІЗО забезпечили приватність санвузла.

Наразі українець утримується у двомісній камері площею 10,5 кв.м., у ній наявні бак із питною водою та телевізор. Разом із ним у камері знаходиться ще одна особа.

"Тілесних ушкоджень, травм чи ознак здійснення на нього фізичного чи психологічного тиску при доставлені Володимира Балуха до СІЗО, або за період його тримання в установі, в тому числі й після виїзду в ізолятор тимчасового тримання, не виявлено. Звернення, заяви чи скарги через адміністрацію СІЗО Володимиром Балухом не направлялись. Претензій до умов тримання, скарг на принижуюче чи жорстоке ставлення у ході відвідання мною засуджених він не висказав", - зазначає Москалькова.

Через погіршення стану здоров'я Балух був змушений відмовитися від повного голодування та перейти на його полегшену версію: щоденно політв'язень вживає вівсяний кисіль та житні сухарі.

У суботу, 9 червня, президент України Петро Порошенко обговорив у телефонній розмові з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним питання звільнення українських політв'язнів. Голова України висловив стурбованість погіршенням стану здоров'я голодуючих українців. Під час розмови сторони домовилися про відвідування омбудсменами України і Росії ув'язнених громадян.

Нагадаємо, 16 січня підконтрольний Росії "Роздольненський районний суд" анексованого Криму повторно засудив українського активіста Володимира Балуха до трьох років і семи місяців колонії-поселення і штрафу (близько 4,6 тисяч у гривневому еквіваленті). У березні Балуху на два місяці скоротили термін ув'язнення.

На знак протесту 19 березня Балух оголосив безстрокове голодування. У травні він змінив його формат і почав приймати їжу: дві склянки вівсяного киселю і 50-70 грамів житніх сухарів на день.

Окупанти забороняють родичам політв'язня побачення з ним, приховують інформацію про стан його здоров'я.

ФСБ затримала Володимира Балуха у грудні 2016 року. Окупанти "знайшли" на горищі його будинку 90 патронів і кілька тротилових шашок. Правозахисники вважають, що він став жертвою політичних репресій через проукраїнську позицію і встановлений у своєму дворі прапор України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі