У сімферопольському СІЗО з початку місяця померли чотири людини - правозахисники

Поділитися
У сімферопольському СІЗО з початку місяця померли чотири людини - правозахисники Правозахисники мають сумніви щодо того, що загиблі самі вкоротили собі віку © ria.ru
На думку експертів, смерті затриманих, зокрема, двох кримських татар, неприродні.

У підконтрольному російській окупаційній "владі" Криму сімферопольському СІЗО-1 з початку місяця неприродною смертю померли четверо ув'язнених. Двоє з них - кримські татари, повідомляє "Кримська правозахисна група". За даними правозахисників, в усіх загиблих мотиви для вчинення самогубства були відсутні.

Так, за наявними даними, 6 квітня знайдені повішеними 69-річний Сервер Білялов і 46-річний Олег Гончаров. За шість днів, 12 квітня, у штрафному ізоляторі (карцері) знайдений повішеним 23-річний Дмитро Шиповник.

За добу, 3 квітня, у камері № 8, де розміщуються новоприбулі (карантин), із перерізаним горлом знайдений 39-річний Іслам Іскєров. Чоловіка доставили у СІЗО Сімферополя з Джанкоя.

Правозахисники не володіють достовірними даними про причини їх смерті, але мають сумніваються щодо того, що всі загиблі нібито вчинили самогубство.

"За наявними відомостями, Сервер Білялов найближчим часом розраховував на припинення кримінального переслідування за нововиявленими обставинами та звільнення від покарання. Дмитро Шиповник був "знайдений" повішеним у карцері. Однак це місце, куди поміщають людей після ретельного особистого огляду, і ув'язнений перебуває там один під постійним наглядом", - зазначають правозахисники.

На їхню думку, відсутня достатня мотивація й у Іслама Искєрова, якого звинуватили в крадіжці за частиною 1 статті 158 Кримінального кодексу Російської Федерації. Максимальне покарання за цією статтею передбачає два роки позбавлення волі, а у разі мінімального Іскєрову загрожував штраф до восьми тисяч рублів.

Нагадаємо, 19 грудня Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію про порушення прав людини в окупованому Криму. Проект резолюції, який було внесено за ініціативою президента України Петра Порошенка, підтримали 70 держав.

У Міністерстві закордонних справ України назвали резолюцію логічним і послідовним підтвердженням рішучої позиції міжнародного співтовариства на підтримку територіальної цілісності України, яка була вперше зафіксована в резолюції 68/262, прийнятій у 2014 році, і розвиненій у резолюції Генасамблеї ООН 71/205 у 2016 році.

Про роботу моніторингової місії ООН у Криму та Донбасі читайте в інтерв'ю Фіони Фрейзер і Марка Божаніка в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі