"Український метод" лікування новонароджених входить у світову практику — вчений

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© indianexpress.com
Кардіохірургів особливо цікавить відновлення серцевого м'яза, тканин, що ростуть.

Дослідження, які проводяться в Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії, можуть іти в авангарді з найкращими швейцарськими та американськими клініками задля їх упровадження в практику. Адже центр знаходиться серед лідерів в області регенеративної медицини.

Про це в коментарі для DT.UA заявив керівник Науково-практичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України професор Ілля Ємець. За його словами, в 2009 році вчені центру запропонували метод хірургічного лікування немовлят з використанням аутологічної пуповинної крові, і нині це уже стандарт лікування. "Український метод" відомий у світі і в деяких країнах уже входить у практику.

"Останніми роками "пуповинна" програма (так ми її називаємо в колі фахівців) набула розвитку. Наші наукові пошуки зосереджені на вивченні, як поводять себе стовбурові клітини плаценти, чому ця кров є цілющою, так би мовити золотою, при операціях на серці. У плаценті містяться найдавніші стовбурові клітини, що не мають індивідуальних особливостей, і тому вирощені на їхній основі органи й тканини організм не відторгатиме. Наприклад, розробка клапана серця, який потенційно може рости разом з організмом дитини, особливо цікавить мене як науковця, - зазначив професор. - Нещодавно ми замінили аортальний клапан 97-річній жінці без розрізу грудини. При цьому використовували стулки, які ми поки що беремо з перикарда бика. Але це чужорідний матеріял для організму, недовговічний. Ми почали працювати над тим, щоб вирощувати клапани й інші частини (кардіоімпланти), які потім можна імплантувати в пошкоджене серце і які ростимуть разом з організмом дитини".

Детальніше про регенеративну медицину читайте у статті Лідії Суржик "Мартін Шваб: "Відновлювати органи та їхні функції - це не фантастика"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі