Українським авіакомпаніям "Хорс" і "Дарт" можуть анулювати сертифікати

Поділитися
Українським авіакомпаніям "Хорс" і "Дарт" можуть анулювати сертифікати Міністр інфраструктури дав доручення перевірити діяльність зазначених авіакомпаній
Авіакомпанії "Хорс" і "Дарт", які фігурують у розслідуванні Reuters, можуть залишитися без сертифікатів на здійснення діяльності.

Авіакомпанії "Хорс" і "Дарт", щодо яких США ввели санкції, можуть позбутися сертифікатів через роботу їхніх літаків в Іраку, Ірані і Сирії, повідомляє прес-служба міністерства інфраструктури України.

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян доручив Державній авіаційній службі перевірити інформацію про перевезення сирійської авіакомпанією Cham Wings російських найманців між Дамаском і Ростовом-на-Дону і використання для цього літаків українських авіакомпаній "Хорс" і "Дарт", які Cham Wings, нібито, бере в оренду.

Cham Wings з 2016 року перебуває під санкціями США. Компанію звинуватили в доставці в Сирію бойовиків-союзників президента Башара Асада, зброї і спорядження для сирійської розвідки.

Крім того, Мінінфраструктури України повідомляє, що 84 б/в літаків виробництва Airbus і Boeing змогли придбати або орендувати компанії "Хорс" і "Дарт" (зареєстровані в Україні). З цих 84 літаків як мінімум 40 опинилися в Іраку, Ірані і Сирії.

"Якщо за підсумками перевірки Державіаслужби інформація підтвердиться, Міністерство інфраструктури буде рекомендувати уряду і РНБО внести зазначені компанії та їх власників у санкційний список. Їх сертифікати будуть анульовані", - підкреслив Володимир Омелян.

Нагадаємо, 6 квітня було опубліковано розслідування, в якому розкрита схема, як приватна сирійська авіакомпанія Cham Wings переправляє російських найманців в Сирію. Виявлена журналістами схема дає уявлення про те, як доставляються в Сирію приватні російські військові контрактники, існування яких влада РФ не визнають.

Раніше волонтери спільноти InformNapalm створили інтерактивну карту загибель в Сирії громадян Росії, а російські ЗМІ показали, як виглядає тренувальний табір для завербованих ПВК "Вагнер" найманців.

Нагадаємо, телеканал CBS із посиланням на джерела в Пентагоні повідомив про те, що 7 лютого авіація США завдала удару по силах сирійського диктатора Башара Асада, серед яких були російські найманці.

Удар був нанесений після бойового зіткнення урядових військ з підрозділами Демократичних сил Сирії через контроль над нафтовими родовищами.

За даними видання Bloomberg, унаслідок авіаудару були знищені понад 200 бойовиків "ПВК Вагнера", яку контролюють спецслужби РФ.

У понеділок, 12 лютого, дослідницька організація Conflict Intelligence Team оприлюднила перші дані загиблих російських військових. Родичі та знайомі російських найманців із "ПВК Вагнера" підтвердили їхню загибель.

Своєю чергою Міністерство оборони Росії заперечує загибель п'яти військовослужбовців. Там заявили про те, що ніхто з військових, які офіційно перебувають у Сирії, унаслідок удару сил коаліції не постраждав, оскільки їх у цьому районі Дейр-ез-Зора не було. Даних про добровольців, які вирушили до Сирії, Міноборони РФ також не наводить.

Детальніше про те, що сталося у Сирії 7 лютого, читайте у статті Віталія Федяніна "Сирійська міфологія Росії" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі