Українських старшокласників розподілять "за профілем", скоротивши базові предмети

Поділитися
Українських старшокласників розподілять З 15 обов'язкових предметів залишать тільки шість © zp.comments.ua
Для 10-11-х класів в українських школах введуть чотири типи спеціалізації. Обравши напрямок, школярі займуться поглибленим вивченням профільних дисциплін - за рахунок зменшення кількості базових предметів.

Міністерство освіти і науки затвердило проект концепції профільного навчання у школі.

Документ було розроблено Національною академією педагогічних наук (НАПН), а 27 серпня схвалено колегією Міносвіти.

Згідно з документом, буде чотири типи спеціалізації для 10-11-х класів у школах - природничі науки, математика, українська філологія та іноземні мови.

Старшокласники зможуть обрати будь-який із цих напрямків і зайнятися поглибленим вивченням профільних дисциплін. При цьому число базових предметів скоротиться з 15 до 6.

"Міністерство буде вводити концепцію в дію наказами та нормативними актами. А школи почнуть підключатися (до її реалізації) по мірі готовності з наступного навчального року (2014-2015 - прим. ред.)", - розповів виданню "КоммерсантЪ-Україна" один з авторів документа, віце-президент НАПН Володимир Луговий.

Експерти побоюються, що прийняття концепції у запропонованому вигляді погіршить якість освіти.

"В Україні вивчення базових предметів є безперервним з 1-го по 11-й клас. Якщо ми залишимо 6 предметів із 15 обов'язкових, то навчання деяких дисциплін перерветься - наприклад, школяр недовчить фізику чи історію. А як бути, якщо після школи дитина передумає і вирішить змінити профіль?" - пояснив свою точку зору голова Центру освітнього моніторингу Павло Полянський.

Розкритикувала концепцію і голова комітету Верховної ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич ("Батьківщина").

На її думку, профільне навчання може бути ефективним, якщо воно буде тривати протягом трьох-чотирьох років, а не двох, як це запропоновано в документі.

"Концепція в такому вигляді шкідлива, її втілення погіршить якість освіти у старшій школі і може призвести до скорочення вчителів. У цьому випадку батьки будуть змушені самостійно сплачувати за навчання дітей з профільних предметів", - вважає лілія Гриневич.

Згідно з концепцією, учням треба обрати профіль подальшого навчання при переході у 10-й клас. Для цього буде введено чотири спеціалізації: природознавство, математика, українська філологія та іноземні мови.

Незалежно від обраного профілю, усі школярі будуть вивчати шість базових предметів - українську мову та літературу, іноземну мову, історію України та всесвітню історію, математику, природознавство, фізичну культуру. На їхнє вивчення відводиться по три години на тиждень.

Інші дисципліни будуть вивчатися поглиблено - по 5-10 годин на тиждень. Наприклад, природничий профіль передбачає поглиблене вивчення астрономії, біології, географії, екології, фізики та хімії; математичний - алгебри і геометрії; української філології - української мови і літератури, а іноземної філології - іноземних мов.

Доповнити вивчення профільних предметів школярам запропонують ще й курсами - з астрофізики або прикладної механіки. А такі предмети, як основи здоров'я, мистецтво або фінансова грамотність запропонують вивчати факультативно.

Автори концепції радять педагогам готувати дітей до профільного навчання ще з 8-го класу - тестувати здібності учнів, працювати з батьками. !zn

Читайте також:

Навчальний рік в Україні почнеться з загальнонаціонального Шевченківського телеурока

Пільги на етапі вступу до ВНЗ пропонують скасувати

У МОН поскаржилися, що третина українських вчителів не вміють навіть вмикати комп'ютер

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі