Міносвіти до 2016 року має намір ввести обов'язкову антитерористичну підготовку школярів. Таке нововведення викликане Концепцією боротьби з тероризмом, яку президент України Віктор Янукович підписав місяць тому. Підготовка дітей буде складатися з двох частин.
"Це виховні бесіди на класних годинах та практична підготовка на уроках здоров'я. Діти повинні знати, що робити, наприклад, у разі вибуху", - сказав директор департаменту загальної середньої і дошкільної освіти МОН Олег Єресько.
Окрім того, Кабмін 9 серпня дав доручення СБУ скласти список людей, які потенційно можуть здійснити теракт.
"Швидше за все, це буде закритий список, оскільки у нашій країні діє презумпція невинності, і він буде інструментом у роботі СБУ. Увійдуть в нього активісти екстремістських організацій, які у своєму статуті пишуть, що допускають у досягненні своїх цілей терористичні методи, - розповіла голова прес-служби СБУ Лада Сафонова. - Також це можуть бути чорні археологи, які знаходять зброю часів Великої Вітчизняної, а потім "умільці" приводять її в робочу форму. До списку можуть потрапити і торговці зброєю та наркотиками, тому що в основному вони фінансують теракти. З цими людьми будемо проводити бесіди або виписувати їм офіційні попередження".
Окрім того, створять алгоритми захисту від терактів потенційно вразливих об'єктів. "Це можуть бути будівлі Верховної Ради, Кабміну, диппредставництв інших країн в Україні (особливо це стосується країн, у яких є конфлікти з іншими державами), театри, цирки, залізничні вокзали, атомні станції, школи, стадіони. Після того, як ми впорядкуємо ці алгоритми, передамо їх місцевій владі", - говорить Сафонова. !zn
Читайте також:
В українських школах введуть предмет екологія
Столична влада має намір підключити київські школи до інтернету