Зокрема, 4 липня ворожа активність зафіксована практично по всій лінії зіткнення. Для обстрілів терористи використовували переважно гранатомети, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю, двічі – озброєння, заборонене Мінськими домовленостями. Упродовж ночі 5 липня вони тричі відкривали вогонь зі стрілецької зброї по захисниках Станиці Луганської, Талаківки та Широкиного.
На луганському напрямку окупанти накрили позиції бійців ЗСУ неподалік Кримського мінометним вогнем калібру 82 мм, вогнем з БМП, гранатометів і великокаліберних кулеметів. Позиції підрозділів Об'єднаних сил поблизу Причепилівки потрапили під обстріл з автоматичного гранатомета. На Світлодарській дузі бойовики гатили зі станкових протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів.
На горлівському напрямку ворожа вогнева активність із застосуванням автоматичних і ручних протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецьку зброю фіксувалась у районі Зайцевого та Південного. Ворожий вогонь став прикриттям для диверсійно-розвідувальної групи. Українські військовослужбовці дали відсіч терористам, відступаючи, члени ДРГ підірвались на вибуховому пристрої. Один з них загинув, шестеро дістали поранення.
На донецькому напрямку бандформування обстріляли Авдіївку, Невельське та Новомихайлівку з гранатометів і стрілецької зброї.
На маріупольському напрямку тривали ворожі провокації. У районі Талаківки бойовики відкривали вогонь з мінометів калібру 120 мм і ручних протитанкових гранатометів. На вогонь у відповідь бійців ЗСУ намагались спровокувати й неподалік Водяного, Павлополя, Лебединського та Широкиного. Зазначимо, бойовики російсько-окупаційних військ порушили "хлібне перемир'я" на сході України у перший же день.
Нагадаємо, 27 червня учасники Тристоронньої контактної групи погодили безстрокове припинення вогню в Донбасі з неділі, 1 липня. "Хлібне перемир'я" стало 15-м з початку війни на сході України. Усі перемир'я, які передували йому, систематично порушувалися бойовиками.
30 квітня, президент Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення антитерористичної операції на сході України та початок Операції об'єднаних сил. 16 березня президент призначив генерал-лейтенанта Сергія Наєва командувачем Об'єднаних сил.
Детальніше про перспективи деокупації/реінтеграції Донбасу читайте в матеріалі Олександра Пунтуса "Воювати по-новому" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".