Українська сторона ТКГ вимагає повернути Дебальцеве під контроль Києва

Поділитися
Українська сторона ТКГ вимагає повернути Дебальцеве під контроль Києва Українська делегація також бореться за повернення захоплених в ОРДЛО підприємств © : колаж ZN.UA
Ця вимога випливає з Мінського меморандуму, підписаного три роки тому.

Українська сторона на засіданні Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у Мінську 20 вересня висунула вимогу повернутися до лінії розмежування, встановленої Меморандумом від 19 вересня 2014 року.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила прес-секретар представника української сторони, екс-президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

"згідно з цим документом Дебальцеве має перебувати під контролем України; вздовж непідконтрольної Україні частини українсько-російського кордону слід створити зони безпеки, а на півдні Донецької області має бути район, вільний від важкого озброєння і військової техніки – мова йде про населені пункти Кальміуське (колишнє Комсомольське), Кумачове, Новоазовськ, Саханка. Ці домовленості були досягнуті в 2014-2015 роках, і їх виконання є обов'язковим для РФ і ОРДЛО", - йдеться в повідомленні.

Крім того, за словами Оліфер, українські представники вимагали скасувати визнання Росією так званих "документів ОРДЛО" і поставили питання повернення Україні захоплених підприємств і державного майна на території ОРДЛО.

"В рамках гуманітарної підгрупи українська сторона передала представникам ОРДЛО своє бачення умов звільнення українських заручників", - зазначила прес-секретар Кучми, пояснивши, що Україна готова до компромісу для звільнення своїх громадян.

Представники України також закликали допустити міжнародну групу експертів для вивчення проблеми підтоплення шахт на непідконтрольних Києву територіях.

Оліфер нагадала, що відповідна домовленість була досягнута ще минулого року, проте досі не виконана представниками ОРДЛО.

Варто відзначити, що українська сторона ставить питання про повернення під контроль України територій, що були захоплені незаконними збройними формуваннями в Донбасі після підписання Мінського меморандуму від 19 вересня 2014 року.

Нагадаємо, що на початку серпня спецпредставник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі з врегулюванню ситуації в Донбасі Мартін Сайдик повідомив, що підгрупа з безпеки ТКГпродвинулась в обговоренні списків нових зон розведення сил і засобів.

Крім того, підгрупа продовжила дискусію з приводу забезпечення безпеки поблизу об'єктів соціальної інфраструктури.

Тим часом в економічній підгрупі ТКГ відзначили стабілізацію ситуації з постачанням води на окуповану територію Донецької і Луганської областей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі