"Очікуємо, що друга хвиля звільнення утримуваних осіб відбудеться якнайшвидше. Українська сторона готова до компромісів задля того, аби люди повернулись додому", - наголосила прес-секретар представника України у ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер.
На третьому у 2018 році засіданні ТКГ у Мінську українська сторона також підіймала питання про перегляді Росією своєї позиції щодо гуманітарної ініціативи.
"Закликаємо РФ переглянути свою позицію стосовно важливої гуманітарної ініціативи – створення за участі України, РФ, Міжнародного Комітету Червоного Хреста тристороннього механізму пошуку зниклих без вісті, до роботи якого запрошуватимуть представників ОРДЛО. Поки що РФ відмовляється брати участь в цій роботі", - додала вона на своїй сторінці в Facebook.
Крім того, українська сторона на засіданні у Мінську й на рівні підгруп, і в рамках Тристоронньої контактної групи вчергове вимагала відкрити КПВВ "Золоте" на Луганщині. Та нагадала про те, що Росія має дотримуватись зобов'язань, взятих на себе в рамках рішень лідерів країн "Нормандської четвірки".
Окремо українська сторона висловила обурення обстрілом бойовиками безпілотника Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ 9 лютого цього року.
"Безпека патрулів місії – важлива складова мирного врегулювання, агресія та насильство по відношенню до спостерігачів ОБСЄ є неприпустимим", - наголосила Оліфер.
Раніше колишній президент, представник України у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма заявив про те, що наступне звільнення незаконно утримуваних у Донбасі українців має відбутися до березня, однак ключовим фактором залишається позиція Росії.
Нагадаємо, 27 грудня 2017 року на КПВВ "Майорське" в районі Горлівки Донецької області відбувся обмін утримуваними особами. Унаслідок обміну з полону угруповань ОРДЛО було звільнено 74 українця (з них – жінка, яка вирішила залишитися в Донецьку) в обмін на 233 бойовика, помилуваних і засуджених в Україні.
18 січня в Мінську представники України і ОРДЛО обмінялися новими списками утримуваних осіб для обміну.