Як повідомила Оліфер у своєму Facebook, на переговорах українські представники вказали, що за останній період найбільше від обстрілу бойовиків страждали Широкине, Авдіївка, Красногорівка та Станиця Луганська. Факти порушення перемир'я підтверджують і дані СММ ОБСЄ.
"Зокрема, в ніч з 7 на 8 грудня 2016 року, з метою відволікання уваги від обстрілів по н. п. Водяне з боку ОРДО мали місце односторонні демонстраційні дії провокаційного характеру на території Куйбишевського району Донецька, що також було відзначено СММ ОБСЄ", – вказує Оліфер.
Вона також вказує, що на зустрічі було зафіксовано позицію Києва з приводу обстрілу бойовиками "ДНР" Станиці Луганської 9 та 10 грудня.
"Ці обстріли є свідченням небажання з боку ОРЛО виконувати взяті на себе зобов'язання по розведенню сил і засобів на цій ділянці", – уклала вона.
Під час зустрічі "Нормандської четвірки" в ніч на 20 жовтня учасники зустрічі в Берліні погодилися з безальтернативністю Мінських домовленостей і домовилися про спільну розробки "дорожньої карти"їх реалізації. Крім того, лідери країн попередньо домовилися про продовження роботи з розведення військ на чотирьох ділянках лінії зіткнення в Донбасі. Серед цих ділянок, зокрема, має бути і Дебальцеве Донецької області.
Проте міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії на переговорах у Мінську 29 листопада не досягли прогресу в узгодженні "дорожньої карти" через відмову голови МЗС РФ Сергія Лаврова обговорювати розміщенні збройної місії ОБСЄ у Донбасі.
Детальніше про основні проблемні питання деокупації Криму та ОРДЛО читайте у статті Костянтина Батозького "Деокупація: початок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".