Українська делегація свідомо не торкнулася у гаазькому суді питань російської агресії – Зеркаль

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українська делегація свідомо не торкнулася у гаазькому суді питань російської агресії – Зеркаль У МЗС розповіли, чому не включили до позову проти РФ питання про законність анексії Криму © International Court of Justice
Представники України вирішили діяти в надійних юридичних межах.

Українська сторона свідомо не поставила перед Міжнародним судом ООН питань російської агресії та окупації української території, аби зміцнити свою юридичну позицію, а також уникнути звинувачень в політизації судового процесу, заявила глава української делегації в МС ООН, заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

"Насправді ми не хочемо, щоб Україну звинуватили в маніпулюванні судом і політизації судового процесу. Це Росія намагається подати процес як політичний. Мовляв, Україна подала до суду, щоб замінити інші формати пошуку врегулювання конфлікту", – зазначила заступник міністра у коментарі ZN.UA відповідаючи на питання про критику з приводу її виступу на судових слуханнях у Гаазі.

За словами Зеркаль, Міжнародний Суд ООН – дуже консервативна інстанція. В той же час, Росія намагається послабити українську позицію саме питаннями юрисдикції.

"Тому ми вирішили діяти в надійних юридичних рамках, встановлених двома конвенціями, за якими ми ініціювали цю справу проти Росії. Для нас важливо отримати результат, а не схвальну оцінку Facebook-спільноти. Тому ми свідомо не ставимо перед Судом питань окупації української території, територіальної належності Криму, наявності чи відсутності російських військ у Донбасі. Ми говоримо про спір як про виключно юридичну справу, в якій шукаємо правового захисту для громадян України", – уклала вона.

Як уточнив оглядач Володимир Кравченко, поданий Києвом позов до МС ООН не стосується ані окупації Криму Росією, ані російської агресії в Україні, хоча судова справа і має відношення до наслідків дій Кремля. В даному випадку, Міжнародний суд не має повноважень розглядати дані питання.

В Міжнародному суді ООН Україна може відстоювати свої права лише за окремими міжнародними договорами, в яких і Київ, і Москва раніше визнали його юрисдикцію. Подібних договорів всього три: Конвенція ООН з морського права, Конвенція про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Незважаючи на це, відсутність у позовній заяві України призову назвати Росію країною-агресором та питання про законність анексії Криму спровокувала критику з боку частини політиків і юристів.

Читайте також: Рішення гаазького суду надасть Україні нові аргументи для тиску на РФ – Климпуш-Цинцадзе

Нагадаємо, з 6 по 9 березня в Міжнародному суді ООН, що знаходиться в Гаазі (Нідерланди), відбулися слухання у справі України проти Росії.

Детальніше про юридичне протистояння України та Росії в Міжнародному суді ООН читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Україна vs Росія: поле битви - Гаага" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі