Активізація політики імміграції в країнах Європи і Північної Америки призводить до зростання трудової еміграції, у т. ч. з України, виникнення дефіциту трудових ресурсів та імміграції робочої сили. Отже, Україні потрібно приготуватися до проблеми дефіциту трудових ресурсів.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Андрій Гайдуцький, доктор економічних наук. За його словами, з кожним роком в нашій країні знижується частка економічно активного населення.
"В 2018 р. за даними Держстату з 42 млн осіб населення майже 28% (11,7 млн) - пенсіонери, ще 26% (11 млн) - економічно неактивні (за класифікацією МОП це населення у віці 15-70 років, не потрапляє в категорії "зайняті" або "безробітні"), близько 7-10% (3-5 млн.) працюють за кордоном. Залишається всього близько 15 млн. (36%) економічно активних людей, - зазначає експерт. - Це в три рази менше, ніж у Німеччині (близько 45 млн), хоча населення України офіційно лише в 2 рази менше. Однак, багато експертів впевнені, що реальна кількість населення менше, ніж зазначено в статзвітності. Тому Україні потрібно вирішити дві задачі: 1) навчитися залучати іноземних іммігрантів і 2) навчитися повертати українських емігрантів".
Детальніше про проблеми міграційної політики читайте в матеріалі Андрія Гайдуцького "Боротьба за мігрантів. Україні приготуватися" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".