Про це на сторінках The National Interest пише експерт Роберт Фарлі, який перелічує п'ять видів зброї, які Росія використовує проти України і від яких треба бути готовим оборонятися. Перед усім, це кібернетичні атаки і економічний тиск, до яких Москва вдається перед вторгненнями.
Однак, автор звертає увагу на те, що в перші дні війни Київ намагався розбити проросійських бойовиків за допомогою військової авіації. Це цілком нормально, оскільки у війнах проти терористів уряди завжди мають перевагу у повітрі, а також володіють усією необхідною інфраструктурою для забезпечення авіаударів. І саме тому Росія відправила велику кількість протиповітряних систем в Донбас, без яких підконтрольні їй бойовики не змогли б утримувати захоплені райони так довго.
"До тих пір, поки Росія буде підтримувати мережу протиповітряної оборони на захоплених територіях, Києву буде дуже тяжко побороти бойовиків", - вважає Фарлі.
Він також звертає увагу на те, як Москва використовує добре навчені спецзагони, яких називають "зеленими чоловічками", щоб швидко змінити ситуацію на полі битви, таким чином ускладнюючи пошуки дипломатичних і політичних рішень. Вона так робила не лише в Україні, а й в Грузії, Чечні і Сирії. Зараз такі спецзагони тренують і командують бойовиками в Донбасі. Тож Києву потрібно створити план, як розбити і ліквідувати їх.
Також військова перевага Росії в тому, що вона впродовж останнього десятиліття розвивала свою артилерію, в той час як інші країни включно з США применшували значення цього виду озброєння. Крім того, у війні проти України Москва вперше застосувала безпілотники. Її навички використовувати таке озброєння ще не високі, однак це може скоро змінитися.
Ще однією важливою перешкодою для перемоги України автор вважає нерішучість Заходу у передачі українській армії летальної оборонної зброї. Сам Київ не може наростити більш ефективний оборонний арсенал через поганий стан економіки. Тому зараз українські сили не можуть відкинути ворога назад і повернути собі контроль над кордоном.
"З часом, українська оборонна промисловість, яка колись була сильною, зможе посилити військові можливості України в ключових напрямках. Але зараз важливі карти у руках Москви", - йдеться в статті.
Нещодавно повідомлялося, що російська авіація з'явилася в небі над Донбасом. Хоча формально польоти бойових літаків в зоні конфлікту заборонені.
Раніше член Європейської ради з закордонних справ Марк Галеотті писав в статті для Vox, що Росія не може перемогти у війні проти України. Оскільки за останні два роки українська армія стала більшою, сильнішою і досвідченішою. А експерт з питань Росії Саймон Сараджян писав на сторінках The National interest, що повномасштабна війна проти України поки що непотрібна Росії. Тому що окупація ще більшої частини територій сусідньої країни ніяк не допоможе Москві досягти бажаний цілей, таких як скасування санкцій і покірність Києва.